Gazeta10

Jug press: Policia e Serbisë në Medvegjë ka arrestuar një shqiptar 84 vjeçar për “municion dhe granata dore”

Portali “Jug Press” ka raportuar se gjatë ditës së djeshme Policia e Serbisë në Medvegjë ka arrestuar një shqiptar me inicialet Sh.F (1939), përkatësisht 84 vjeçar, për “municion dhe granata dore”, ndërsa thuhet se Prokurori Publik në Leskovc ka urdhëruar ndalimin eë t dyshuarit për 48 orë.

“Në shtëpinë e tij policia gjeti municion dhe armë pa leje – 18 plumba pistolete cal. 7.62 mm, 15 fishekë pushke cal. 7.9 mm, plumba pushke 30 cal. 7.62 mm, 45 fishekë pistolete cal. 6.35 mm, një granatë dore M-75”, pretendon mediumi.

NË FOKUS

gresa
Gresa Behluli flet për gjendjen shëndetësore të babait të saj që u godit nga një veturë
shkurtja hajrushi
Burri i Shkurte Fejzës goditet nga një veturë
ermal
“Po lajmëroj largimin tim…”, Ermal Fejzullahu habit me postimn e fundit
policia-naten-1-600x347-1
Rast tragjik në autostradën ‘Arbën Xhaferi’: Kjo është e reja që u gjet pa shenja jete
hajrush shkurte
Spitali i Prizrenit deklarohet rreth gjendjes shëndetësore të burrit të Shkurte Fejzes
ajazi
Dy muaj pasi humbi fëmijën, ndërron jetë drejtoresha e Dhomës Ekonomike të gruas
gresa
Gresa Behluli del me një njoftim të rëndësishëm pasi babai i saj u godit nga një veturë
reagimi-Behluli
Burri i Shkurte Fejzës i reagon ashpër Shefqet Krasniqit, e quan atë psikopat