Gazeta10

Juventusi kalon në gjysmëfinale të Kupës së Italisë pas fitores ndaj Lazios

Juventusi është gjysmëfinalisti i radhës i Kupës së Italisë, pas fitores minimale që e arriti kundër Lazios, me rezultat minimal 1-0.

Në ndeshjen e zhvilluar në “Allianz Stadium”, goli i vetëm u shënua në minutën e 44-të, ku mbrojtësi brazilian, Bremer me një goditje me kokë e kaloi skuadrën e tij në epërsi.

Në pjesën e dytë, Lazio shtoi sulmet në tentim për të barazuar rezultatin, por pa sukses.

Me këtë fitore, Juventusi bëhet gjysmëfinalsti i fundit i Kupës së Italisë, ku përveç tyre, gjysmëfinalen e kanë sigurar edhe Interi, Cremonese dhe Fiorentina.

NË FOKUS

gresa
Gresa Behluli flet për gjendjen shëndetësore të babait të saj që u godit nga një veturë
shkurtja hajrushi
Burri i Shkurte Fejzës goditet nga një veturë
ermal
“Po lajmëroj largimin tim…”, Ermal Fejzullahu habit me postimn e fundit
policia-naten-1-600x347-1
Rast tragjik në autostradën ‘Arbën Xhaferi’: Kjo është e reja që u gjet pa shenja jete
hajrush shkurte
Spitali i Prizrenit deklarohet rreth gjendjes shëndetësore të burrit të Shkurte Fejzes
ajazi
Dy muaj pasi humbi fëmijën, ndërron jetë drejtoresha e Dhomës Ekonomike të gruas
gresa
Gresa Behluli del me një njoftim të rëndësishëm pasi babai i saj u godit nga një veturë
reagimi-Behluli
Burri i Shkurte Fejzës i reagon ashpër Shefqet Krasniqit, e quan atë psikopat