Gazeta10

Juventusi rikthehet në formë, shënon fitoren e tretë rresht

Juventusi ka shënuar fitoren e tretë rresht në të gjitha garat.

Pas triumfit në Kupën e Italisë ndaj Lazios dhe në udhëtim te Salernitana në fundajvën e kaluar në Serie A, “zonja e vjetër” fitoi edhe të dielën.

Në “Allianz Stadium”, Juventusi mposhti Fiorentinan me rezultatin 1:0, falë një goli që u shënua në pjesën e parë.

Adrien Rabiot i asistuar nga argjentinasi Angel Di Maria, shënoi në minutën e 34-t.

Kjo ndeshje i takoi xhiros së 22-të të elitës së futbollit italian.

Juventusi tani ngjitet në pozitën e nëntë me goldallim më të mirë se Monza e Bologna, që kanë po ashtu nga 29 pikë.

Fiorentina bie në pozitën e 14-të dhe ka 24 pikë.

NË FOKUS

image-78
Ndahet nga jeta gazetari dhe aktori kosovar
LAJMI-I-FUNDIT
Pamje shokuese teksa një burrë e rrah brutalisht një grua në Prizren
mirlind
Federata e Maqedonisë së Veriut reagon ndaj Mirlind Dakut: Kërko falje publike
cikloni
Cikloni në Itali, stuhitë afrohen në Ballkan dhe pastaj edhe në Kosovë
mjek-730x440-1-600x360-1
Vdes mjeku i njohur
komisiojii
​“Në villën e Radojiçiqit keni pi raki”/ “O zemlak, shefin ta kanë gjete në kipek me BIA-në” – Eskalon debati në Komision
5756utyty-1
E bëri shqiponjën para serbëve, UEFA e përjashton gazetarin kosovar
bes
Mes spekulimeve për ndarje, Bes Kallaku bën postimin që emocionoi të gjithë