Gazeta10

Kamberi takon ambasadorin e SHBA-së Christopher Hill, diskutojnë për situatën në Luginë

Deputeti shqiptar në Kuvendin e Serbisë, Shaip Kamberi, ka zhvilluar një takim me ambasadorin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Serbi Christopher Hill ku kanë diskutuar për situatën në Luginë, raporton Gazeta10.

Kamberi ka thënë se ai e ka njoftuar ambasadorin e SHBA-së për kërkesat që ia kanë dhënë presidentit Aleksandër Vuçiq.

Tutje, Kamberi ka thënë se edhe prezenca më e madhe e SHBA-së në Luginë ishte pjesë e atij diskutimi.

Këtu keni statusin e plotë:

“Në Ambasadën e SHBA në Beograd, bashkëbisedova sot me Ambasadorin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës Description: 🇺🇲, SH. T. Christopher R. Hill.

Me ambasadorin Hill bashkëbiseduam për kërkesat të cilat në emër të Koalicionit të shqiptarëve të Luginës ia kemi dhënë presidentit Vuçiq, për nevojën e realizimit të Planit 7 pikësh dhe për situatën në Luginë në përgjithësi.

Prezenca më e madhe e SHBA-ve në Luginë dhe përkrahja e kërkesave tona legjitime ishin temë e bashkëbisedimit tone”, ka shkruar Kamberi në llogarinë e tij në Facebook. / Gazeta10

NË FOKUS

1200x-1
Kina akuzon Avdullah Hotin dhe disa deputetë se “ia shkelën sovranitetin territorial”
Sadiku
Sadiku LIVE nga Ohri: Janë shtensionuar tonet një ditë para takimit Kurti -Vuçiq
VV
Pas Haki Abazit, nga nesër një tjetër deputet largohet nga Vetëvendosje
337522536_775644390325669_3041257559273154626_n
Agim Ademit i përkeqësohet gjendja pas ndalimit policor (Video)
FB_IMG_1679334303304-780x439
U bë virale në rrjetet sociale, flet zëdhënësja e “KRU Prishtina”, e cila me laps e letër ftoi konsumatorët ta shkarkojnë aplikacionin
auto_termet1575464846
Turqia goditet sërish nga tërmeti
334008920_531380679046034_8825385847378123831_n1679149566
Sërish pauzë në bisedimet Kurti – Vuçiq 
ssssss
Çerkini: 67 herë kam shku në Merdare me kqyrë a është djali jem, a çika jem - Kurrë hallall mos ju qoftë