Gazeta10

Kamenicë, shpërthen rrjeti i kanalizimit, banorët në hall

Në emisionin “Mëngjesi me Arben Ahmetin” është dhënë një storie nga Kamenica ku ditë më parë ishte raportuar një problem me rrjetin e kanalizimit, njofton Gazeta10.

Ky kompleks banesor ku kanë shpërthyer ujërat e zeza gjendet në rrugën Skënderbeu në qendër të Kamenicës.

Njëri nga banorët ka thënë se edhe pse jeton në katin e 4-të prapë se lë rahat kundërmimi nga kjo gjendje.

“Unë banoj në katin e katërt, aq lartë e ndi një erë të hatashme edhe më ngulfatë”, ka thënë njëri nga banorët aty.

Një mërgimtar që jeton në atë kompleks ka thënë se s’mund të pushojnë mirë si shkak i këtij problemi.

“Vjen njeri në pushim, me pushu, mu knaq. Kur të hin në derë vjen era. Nuk është problemi vetëm për ne, se hajt ne vijmë një javë, dy javë, po këtu ka fëmijë”, ka thënë një mërgimtar i asaj banese. / Gazeta10

NË FOKUS

plagosje
Këta janë dy personat e plagosur sonte në Prishtinë
1200x-1
Kina akuzon Avdullah Hotin dhe disa deputetë se “ia shkelën sovranitetin territorial”
336590720_790074042536912_216558726298789015_n
Xhaka shënon gol në Serbi ndaj Bjellorusisë (VIDEO)
VV
Pas Haki Abazit, nga nesër një tjetër deputet largohet nga Vetëvendosje
337527776_571608834975762_7782847739163049324_n
“Statuja e Skënderbeut do vendoset në Zvicër”, skulptori zbulon kush e porositi
foto
Dalin pamjet e vjedhjes së makinës së kosovarit në Tale të Lezhës në vitin 2020 (VIDEO)
337560741_254666503557563_1469925085196788437_n
Madhështore, Jakaj sypatrembur mposht serbin, Nikolic
USHTA1679844550
Pamje të rënda, si po digjen rusët brenda llogoreve në Ukrainë