Gazeta10

Karim Benzema arrin marrëveshje totale me Realin për rinovimin e kontratës

Fituesi i Topit të Artë, Karim Benzema do të vazhdojë bashkëpunimin e tij me Real Madridin.

Sipas raportimeve të fundit, Benzema ka arritur marrëveshje totale me Real Madiridin për rinovimin e kontratës dhe një gjë e tillë pritet të zyrtarizohet së shpejti.

Kontrata aktuale e sulmuesit francez me “Los Blancos” skadon në fund të këtij edicioni dhe të dyja palët kanë rënë dakord që ta vazhdojnë bashkëpunimin edhe për një vit tjetër.

Benzema është pjesë e Real Madridit që nga viti 2009, ku u transferua nga Lyoni për shumën e 35 milionë eurove.

35-vjeçari ka qenë në formë jetësore sezonin e kaluar me ekipin madrilien, ku arriti edhe të fitoj Topin e Artë.

Këtë edicion francezi është përballur me disa lëndime, por përkundër tyre ai ka arritur të realizojë 19 gola në 28 ndeshej të luajtura në të gjitha kompeticionet.

Benzema ka pasur një periudhë mjaft të sukseseshme te ekipi madrilien, ka ka arritur të fitojë plot 24 trofe.

NË FOKUS

1200x-1
Kina akuzon Avdullah Hotin dhe disa deputetë se “ia shkelën sovranitetin territorial”
Sadiku
Sadiku LIVE nga Ohri: Janë shtensionuar tonet një ditë para takimit Kurti -Vuçiq
VV
Pas Haki Abazit, nga nesër një tjetër deputet largohet nga Vetëvendosje
337522536_775644390325669_3041257559273154626_n
Agim Ademit i përkeqësohet gjendja pas ndalimit policor (Video)
FB_IMG_1679334303304-780x439
U bë virale në rrjetet sociale, flet zëdhënësja e “KRU Prishtina”, e cila me laps e letër ftoi konsumatorët ta shkarkojnë aplikacionin
auto_termet1575464846
Turqia goditet sërish nga tërmeti
334008920_531380679046034_8825385847378123831_n1679149566
Sërish pauzë në bisedimet Kurti – Vuçiq 
ssssss
Çerkini: 67 herë kam shku në Merdare me kqyrë a është djali jem, a çika jem - Kurrë hallall mos ju qoftë