Gazeta10

Karim Benzema fiton Topin e Artë për vitin 2022

Sulmuesi francez, Karim Benzema, ka fituar Topin e Artë për vitin 2022, raporton Gazeta10.

Francezi kishte kaluar një sezon fantastic me Real Madridin ku fitoi Ligën e Kampionëve dhe La Ligën.

Në edicionin 21/22 ai kishte shënuar 44 gola dhe kishte dhuruar 15 asistime në 46 ndeshje të zhvilluara në të gjitha garat.

Ai ishte lojtari kryesor i madrilienëve në rrugëtimin e tyre për të fituar Ligën e Kampionëve dhe La Ligën.

Për Benzeman ky është Topi i Parë i Artë në karrierën e tij. /Gazeta10/

NË FOKUS

polici serb
Bashkëshortja e policit të plagosur në Lloznicë, zbulon detaje të reja
plaku-600x360
“Mu afrua dhe më pyeti”, mediat serbe thonë se ky është personi i fundit që kontaktoi me Faton Hajrizin
IMG_3764
“Në kamerën e dyqanit të tij…” – zbulohen detaje të tjera se si pretendohet se u kap Faton Hajrizi
Faton12
A e dini që e dashura e Faton Hajrizit, është vajza e komandantit të njohur të UÇK-së?
fatonn
Orët e fundit të Faton Hajrizit – sa kilometra i bëri nga vendi ku dyshohet se e vrau policin deri te fabrika ku u strehua
pamjee
Publikohet fotografia e Faton Hajrizit të vrarë
lloznice
Dëshmitarët okular tregojnë se çfarë ka ndodhur mbrëmë në Lloznicë
Hh
Flet e dashura e Faton Hajrizit: Pa e pa trupin e tij nuk besoj që ka vdekur