Gazeta10

Karnevali Golden Eagle bashkon artistët më të mirë shqiptarë

Data 23 dhe 24 Qershori janë rezervuar për Karnevalin Golden Eagle, i cili zhvillohet në qytetin e Suharekës. Përveç rreth 500 artistëve ndërkombëtarë nga Spanja, Italia, India, Kuba, Brazili, Polinezia, Turqia, Mali i Zi, Maqedonia e Veriut, Shqipëria dhe Kosova, në këtë aktivitet do të marrin pjesë edhe shumë artistë shqiptarë. Performancat e artistëve shqiptarë do të ndahen në dy netë. Në natën e parë do të marrin pjesë Klajdi, Bruno & Miri, Capital T, ndërsa nata e dytë do të sjellë Mc Kreshën & Lyrical Son, Nora Istrefi dhe do të përfundojë me imazhin e kompanisë Golden Eagle, Era Istrefi.

Përgjatë këtyre dy ditëve Karnevali Golden Eagle do të moderohet nga Arbana Osmani, Berat Miftari dhe Kushtrim Reshitaj.

NË FOKUS

polici serb
Bashkëshortja e policit të plagosur në Lloznicë, zbulon detaje të reja
plaku-600x360
“Mu afrua dhe më pyeti”, mediat serbe thonë se ky është personi i fundit që kontaktoi me Faton Hajrizin
IMG_3764
“Në kamerën e dyqanit të tij…” – zbulohen detaje të tjera se si pretendohet se u kap Faton Hajrizi
Faton12
A e dini që e dashura e Faton Hajrizit, është vajza e komandantit të njohur të UÇK-së?
fatonn
Orët e fundit të Faton Hajrizit – sa kilometra i bëri nga vendi ku dyshohet se e vrau policin deri te fabrika ku u strehua
pamjee
Publikohet fotografia e Faton Hajrizit të vrarë
lloznice
Dëshmitarët okular tregojnë se çfarë ka ndodhur mbrëmë në Lloznicë
Hh
Flet e dashura e Faton Hajrizit: Pa e pa trupin e tij nuk besoj që ka vdekur