Gazeta10

KB Vëllaznimi transferon dyshen amerikane

Klubi i basketbollit Vëllaznimi po vazhdon me përforcimet e reja për edicionin e ri, raporton Gazeta10.

Ekipi nga Gjakova në këtë edicion do të garojë në elitën e basketbollit kosovar.

Vëllaznimi gjatë ditës së martë ka zyrtarizuar transferimin e dyshes amerikane, Jordan Notch dhe Jordan Harris.

Jordan Notch vjen nga kolegji Adam States në SHBA, ku kishte mesatare prej 13.3 pikë dhe pesë kërcime për ndeshje.

Ndërkaq, Jordan Harris vjen të ekipi gjakovar nga kolegji Grand Valley dhe në stinorin e kaluar kishte mesatare prej 10.7 pikë, 2.3 kërcime dhe 4.1 asistime për ndeshje.

Edicioni 2022/2023 në Superligën e Kosovës në basketboll starton më 10 shtator. /Gazeta10/

NË FOKUS

gruaja
Vrasja e gruas në Pejë nga burri i saj, detajet e fundit nga rasti tragjik
valonn
Ky është i dyshuari për vrasjen e gruas në Ferizaj
vrasja-576x360-1
Vrasja në Pejë, reagojnë nga komuna: Gjyljeta punonte qe 20 vjet si asistente e stomatologut
1-55-600x360-1
Një grua sulmon dhe rrah keq një grua tjetër në Prishtinë, arrestohet brenda pak minutave
akil
“Akil Gjakova është në arrati”, avokatja e gruas së tij jep detaje për divorcin e dhunshëm
850x600_ilustrim-shiriti-i-ndalimit-policia-e-kosoves-foto-Ridvan-Slivova-3-780x439-11619711563
Zbulohet identiteti i gruas që dyshohet se u vra nga bashkëshorti në Ferizaj
436305588_836502955177305_7501723294438286291_n
"Pse ta mori jeten Edi qe aq shume e mbrojte dhe e dashte"-Vrasja e gruas në Pejë, reagon njëri nga familjarët
IMG_5024
Aksidenti tragjik në Leposaviq, këta janë personat që mbetën të vdekur