Gazeta10

Kështu duket grupi i Kosovës pas ndeshjeve të sotme

Ndeshjet e ciklit kualifikues drejt Kampionatit Evropian Euro 2024 vazhduan edhe sot, ku kishim rezultate tejet interesante përgjatë grupeve A, D dhe I.

Në grupin A, Spanja e mposhti Norvegjinë 3:0, njëjtë sikurse Skocia që e mposhti 3:0 Qipron.

Në Grupin D, Armenia pësoi humbje nga Turqia me shifrat 2:1, kurse Kroacia barazoi 1:1 me Kombëtaren e Uellsit.

Ndërkaq në Grupin I, Kosova barazoi si mysafire 1:1 me Izraelin, kurse Rumania e Zvicra regjistruan fitore.

Zvicra e shkatërroi Bjellorusinë 5:0, kurse Rumania e mposhti me rezultat solid 2:0 Kombëtaren e Andorrës.

Pas këtyre rezultateve në Grupin I (ku gjendet edhe Kosova) kështu duket tabela:

NË FOKUS

polici serb
Bashkëshortja e policit të plagosur në Lloznicë, zbulon detaje të reja
plaku-600x360
“Mu afrua dhe më pyeti”, mediat serbe thonë se ky është personi i fundit që kontaktoi me Faton Hajrizin
IMG_3764
“Në kamerën e dyqanit të tij…” – zbulohen detaje të tjera se si pretendohet se u kap Faton Hajrizi
fatonn
Orët e fundit të Faton Hajrizit – sa kilometra i bëri nga vendi ku dyshohet se e vrau policin deri te fabrika ku u strehua
lloznice
Dëshmitarët okular tregojnë se çfarë ka ndodhur mbrëmë në Lloznicë
pamjee
Publikohet fotografia e Faton Hajrizit të vrarë
faton-600x360
“Me kaq e përfundoj…” – A ishte një sinjal ‘zhdukja’ e Faton Hajrizit nga TikTok-u?
fatonii
Mediat serbe nxjerrin një video, pretendojnë se Faton Hajrizi vodhi një biçikletë në Lloznicë para se të vritej