Gazeta10

Këto janë grupet e kompletuara të Kampionatit Botëror ‘Katar 2022’

Pas ndeshjes së zhvilluar sonte mes Kosta Rikës dhe Zelandës së Re, janë kompletuar të gjitha grupet për Kampionatin Botëror “Katar 2022”.

Kosta Rika shënoi fitore 1:0 dhe siguroi kështu pjesëmarrjen për në Botërorin e këtij viti.

“Katar 2022” do të fillojë më 21 nëntor dhe do të mbyllet me finalen e madhe më 18 dhjetor.

Grupet janë këto:

Grupi A: Katari, Ekuadori, Senegali, Holanda.

Grupi B: Anglia, Irani, Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Uellsi.

Grupi C: Argjentina, Arabia Saudite, Meksika, Polonia.

Grupi D: Franca, Australia, Danimarka, Tunizia.

Grupi E: Spanja, Kosta Rika, Gjermania, Japonia.

Grupi F: Belgjika, Kanada, Maroku, Kroacia,

Grupi G: Brazili, Serbia, Zvicra, Kameruni.

Grupi H: Portugalia, Gana, Uruguai, Koreja e Jugut.

NË FOKUS

Screen Shot 2023-09-24 at 11.03
Ekskluzive: 30 sulmues të armatosur ndodhen në afërsi të Manastrit të Banjskës, janë të rrethuar nga Policia
384307148_759309882552137_8027141832280038016_n
“Çfarë të ju themi fëmijëve të Afrim Bunjakut sot?”– Haradinaj mesazh Qeverisë: Respektone uniformën
Screenshot 2023-09-24 132428
“Mos të na i përdorë uniformat tona në veri” - Familja e policit të vrarë thirrje Kurtit
Spahiu 01
"Ligj i budallëm" – Spahiu: Çmenduri me u shkatërru krejt ky armatim, Ibishi i përgjigjet
383072193_259112830440585_2639986133695545815_n
“Të tmerruar e të vjedhur” – Pelegrinët rrëfejnë sjelljen e terroristëve serbë në Manastir
Nexhi Ahmeti
Sulmoi rëndë mediat, Ahmeti i kundërpërgjigjet Nexhmedin Spahiut: Çmenduri, ke humbur arsyen
382420088_173221512426021_4282565184366915677_n-1-1
Pamje+18:Del pamja e njërit prej sulmuesve të vrarë në veri
IMG_2838
Po flasin rusisht: Del audioinqizimi brenda manastirit në veri