Gazeta10

Kjo është arsyeja që Kurti s’ishte mbrëmë në ndeshjen Kosovë-Zvicër?

Mbrëmë u zhvillua ndeshja shumë e rëndësishme e Kosovës ndaj Zvicrës, në kuadër të kualifikimeve për Euro 2024.

“Dardanët” arritën një barazim të madh, ndërsa prezent në stadium nuk ishte kryeministri Albin Kurti, ndonëse i kishte vizituar para lojës dhe i kishte motivuar paraprakisht.

Ai kishte vendosur të merrte pjesë në një tjetër event sportiv, në hapjen Lojërave Mesdhetare në rërë në Heraklion të Greqisë.

Sipas njoftimit të Ministrisë së Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kurti bashkë me zëvendësministren e kësaj ministrie, Daulina Osmani kishin takuar ekipin kosovar në këto lojëra.

Megjithatë, Kurti ishte i shpejtë në reagimin e tij pas barazimit të Kosovës ndaj Zvicrës, duke thënë se beson ende në kualifikim dhe falënderoi lojtarët për emocionet e dhuruara.

Kosova në edicionin e tretë të Lojërave Mesdhetare në Rërë Heraklion 2023, po paraqitet me sportet e hendbollit në rërë, volejbollit në rërë, basketbollit 3X3, notit në ujëra të hapura dhe karate në kata.

Lojërat do të mbahen deri më 16 shtator, ku do të shfaqen 26 sportistë nga Kosova.

NË FOKUS

384307148_759309882552137_8027141832280038016_n
“Çfarë të ju themi fëmijëve të Afrim Bunjakut sot?”– Haradinaj mesazh Qeverisë: Respektone uniformën
Spahiu 01
"Ligj i budallëm" – Spahiu: Çmenduri me u shkatërru krejt ky armatim, Ibishi i përgjigjet
382573520_654878606427125_4014125398153449515_n (1)
Përfundon me sukses aksioni i njësive speciale në pronat e Radojçiqit, çka konfiskoi policia? (FOTO)
IMG_4521
Këngëtari shqiptar pozon me Ivica Daçiqin në Aeroportin e Beogradit
LAJMI-I-FUNDIT (1)
Aksion i madh i Policisë në veri – Njësia Speciale futet në villën e Milan Radojiçiq
IMG_4463
Pamje nga sekuestrimi i automjeteve luksoze të Radojiçiqit (VIDEO)
1696157084_turqi
Publikohet momenti kur sulmuesi terrorist del nga vetura dhe shpërthen bombën në Turqi (VIDEO)
Ahmetaj
"Gjallë e kemi UÇK-në e Adem Jasharin - Xhafer Ahmetaj këndon live këngën që u bë virale gjatë sulmit në veri