Gazeta10

“Komandanti legjendar Adem Jashari” – ‘S’ka qenë legjendë por i vërtetë’ /Përplasja Spahiu – Dugolli

Përplasjet vazhdojnë në studion e Politikos në mes të panelistëve.

Përplasja e radhës ka ndodhur në mes të analistit, Nexhmedin Spahiu dhe deputetit të Vetëvendosje, Enver Dugolli.

Analisti Nexhmedin Spahiu e ka quajtur Adem Jasharin komandat legjendar, derisa me këtë deklaratë nuk u pajtua deputeti Dugolli.

Deputeti i Vetëvendosjes, Enver Dugolli tha se Adem Jashari ishte i vërtetë dhe jo një legjendë.

“Unë jam kundër titullit komandat legjendar përshkak se ai nuk ka qenë legjendë por ka qenë i vërtetë, ai ka qenë kryekomandant”, tha ai në Kanal10.

Për më shumë detaje ndiqni videon./Gazeta10

NË FOKUS

polici serb
Bashkëshortja e policit të plagosur në Lloznicë, zbulon detaje të reja
plaku-600x360
“Mu afrua dhe më pyeti”, mediat serbe thonë se ky është personi i fundit që kontaktoi me Faton Hajrizin
IMG_3764
“Në kamerën e dyqanit të tij…” – zbulohen detaje të tjera se si pretendohet se u kap Faton Hajrizi
Faton12
A e dini që e dashura e Faton Hajrizit, është vajza e komandantit të njohur të UÇK-së?
fatonn
Orët e fundit të Faton Hajrizit – sa kilometra i bëri nga vendi ku dyshohet se e vrau policin deri te fabrika ku u strehua
pamjee
Publikohet fotografia e Faton Hajrizit të vrarë
lloznice
Dëshmitarët okular tregojnë se çfarë ka ndodhur mbrëmë në Lloznicë
Hh
Flet e dashura e Faton Hajrizit: Pa e pa trupin e tij nuk besoj që ka vdekur