Gazeta10

Konfirmon Borrell: Ka marrëveshje për zbatimin e planit të BE-së

Pas përfundimit të takimit mes Kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti dhe Presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq, Përfaqësuesi i Lartë të BE-së, Josep Borrell në një adresim për medie ka deklaruar se marrëveshja është arritur se sot kemi biseduar për planin e zbatimit.

Borrell ka konfirmuar që ka një marrëveshje për implementimin e planit të zbatimit.

Borrell ka falënderuar Maqedoninë e Veriut për mikpritjen në Ohër.

Gazetari i televizionit të gazetarëve, Kanal10, Kushtrim Sadiku ka raportuar edhe më herët që ka një dakordim mes Kurtit dhe Vuçiq.

Që nga ora 10:00 e ditës së sotme kanë nisur takimet mes palës kosovare dhe serbe me përfaqësuesit e BE-së e më pas edhe dy takime mes Kurtit dhe Vuçiq. /Gazeta10.

NË FOKUS

bruno
Bruno plas 'bombën': Të gjithë banorët në Big Brother Vip Kosova, janë paguar
plagosje
Këta janë dy personat e plagosur sonte në Prishtinë
foto
Dalin pamjet e vjedhjes së makinës së kosovarit në Tale të Lezhës në vitin 2020 (VIDEO)
336590720_790074042536912_216558726298789015_n
Xhaka shënon gol në Serbi ndaj Bjellorusisë (VIDEO)
Screen Shot 2023-03-29 at 6.12
EKSKLUZIVE: Skena politike në ethe, vendimi i Kushtetueses mund ta rrëzojë presidenten
337527776_571608834975762_7782847739163049324_n
“Statuja e Skënderbeut do vendoset në Zvicër”, skulptori zbulon kush e porositi
USHTA1679844550
Pamje të rënda, si po digjen rusët brenda llogoreve në Ukrainë
337560741_254666503557563_1469925085196788437_n
Madhështore, Jakaj sypatrembur mposht serbin, Nikolic