Gazeta10

Konfiskohen armë e municione në Zveçan, Policia zbardhë detajet e fundit për kontrollet në veri

Policia e Kosovës në dy raste të ndara ka konfiskuar armë e municion në Zveçan.

Siç bën të ditur policia në rastin e parë një person është shoqëruar në stacionin policor pasi i janë gjetur armë.

Gjatë kontrollit të shtëpisë së tij janë gjetur dhe janë sekuestruar: një armë e gjatë zjarri, një pushkë gjuetie, një armë e tipit Karabinë dhe 29 fishekë.

Ndërsa në rastin e  dytë gjatë kontrollit të shtëpisë së të një dyshuari, janë gjetur dhe janë sekuestruar një armë e tipit Karabinë dhe 199 fishekë.

Me vendim të prokurorit të dy të dyshuarit me vendim të Prokurorit janë liruar dhe rastet shkojnë në procedurë të rregullt.

Policia e Kosovës kohën e fundit ka sekuestruar një numër të madh të armëve në veri të Kosovës.

NË FOKUS

image-78
Ndahet nga jeta gazetari dhe aktori kosovar
LAJMI-I-FUNDIT
Pamje shokuese teksa një burrë e rrah brutalisht një grua në Prizren
mirlind
Federata e Maqedonisë së Veriut reagon ndaj Mirlind Dakut: Kërko falje publike
IMG_6519
Në këtë orë falet nesër Kurban Bajrami
LAJMI-I-FUNDIT
Ky është i riu që e rrëmbeu 29-vjeçarin dhe kërkoi 30 mijë euro për lirimin e tij
komisiojii
​“Në villën e Radojiçiqit keni pi raki”/ “O zemlak, shefin ta kanë gjete në kipek me BIA-në” – Eskalon debati në Komision
5756utyty-1
E bëri shqiponjën para serbëve, UEFA e përjashton gazetarin kosovar
bes
Mes spekulimeve për ndarje, Bes Kallaku bën postimin që emocionoi të gjithë