Gazeta10

Konjufca: Të punojmë në arritjen e plotë të barazisë gjinore

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca, në fillim të seancës plenare të Kuvendit të Kosovës, në emrin e tij dhe të deputetëve ka uruar gratë dhe vajzat për festën e 8 Marsit.

Konjufca deklaroi që urimi nuk është për gjendjen në të cilën është barazia gjinore por për përpjekjet e vazhdueshme për barazi gjinore.

Ai tutje ka thënë se shpreson që të mos jetë i vërtetë deklarimi i sekretarit të OKB-së se duhet edhe 300 vjet kohë për tu arritur barazia gjinore. /Gazeta10/

NË FOKUS

gresa
Gresa Behluli flet për gjendjen shëndetësore të babait të saj që u godit nga një veturë
shkurtja hajrushi
Burri i Shkurte Fejzës goditet nga një veturë
ermal
“Po lajmëroj largimin tim…”, Ermal Fejzullahu habit me postimn e fundit
policia-naten-1-600x347-1
Rast tragjik në autostradën ‘Arbën Xhaferi’: Kjo është e reja që u gjet pa shenja jete
hajrush shkurte
Spitali i Prizrenit deklarohet rreth gjendjes shëndetësore të burrit të Shkurte Fejzes
gresa
Gresa Behluli del me një njoftim të rëndësishëm pasi babai i saj u godit nga një veturë
ajazi
Dy muaj pasi humbi fëmijën, ndërron jetë drejtoresha e Dhomës Ekonomike të gruas
reagimi-Behluli
Burri i Shkurte Fejzës i reagon ashpër Shefqet Krasniqit, e quan atë psikopat