Gazeta10

”Kosova do ta fitoje këtë përballje me primitivet”- Berisha reagon pas arrestimit të spinuave

Para dy ditëve janë arrestuar dy persona në qytetin e Ferizaj nga policia pasi dyshohen për spiunazh dhe bashkëpunim me “BIA”-n e Serbisë.

Për këtë ka reaguar edhe gazetari Rid Berisha në rrjetin sociala Facebook , ku është shprehur se kjo situatë e ndodhur është e ekzaminuar.

“Po shkruaj me shkas! E rendesishme per ne si shtet dhe aleatet tane te vertete eshte i ditur qe moti nje fakt domethenes. Serbia e djeshme qe kreu gjenocid dhe po kjo Serbia e sotme, eshte e padenacifikuar. Rrjedhimisht, per m’u nuk paraqet lajm se po keto mbetje fashiste nga UDB edhe sot jane ne operacione politike dhe spinuazhi per ta ndertuar rrefimin boteror qysh nuk eshte dasht me e u be Kosova shtet. Kjo situate eshte e ekzaminuar tashme. Prioritet mbi prioritete mbetet forcimi i shtetit, mekanizmave te sigurise dhe te inteligjences tone. Ndersa, politikanet qe kane bere e bejne lufte perverse per karrike pushteti, sidomos ata te LVV-se dhe jo vetem, do ta marrin pergjigjen me vote”, ka shkruar Berisha.

Tutje Berisha shpreson që Kosova do ta fitojë këtë përballjen nga spiunat të cilët kanë bashkëpunuar me BIA-n.

“UDB e kemi ketu, misioni i tyre eshte i qarte, perçarja e berja pike e pese e shqiptareve. Pasha t’madhin Zot, une besoj se Kosova do ta fitoje kete perballje me primitivet spiune te BIA. Rreziku real mbetet se si me parandalu rekrutimin e elites kosovare nga spiunazhi i Serbise, se si ta gjejme shpejte rrugen ligjore per t’i fute ne makina lustrimi krejt njerezit qe mbajne pozicione me rendesi shteterore!Po lutem qe te gjithe budallenjte ta kene marre kete leksion!”, ka përfunduar ai./Gazeta10/

NË FOKUS

Përplasen ‘keq’ Ahmet-Geci: A je i bindur që ti ka vra shokët Hashim Thaçi?
Përplasen ‘keq’ Ahmeti-Geci: A je i bindur që ti ka vra shokët Hashim Thaçi?
Screenshot_15-1
Gani Germia jep deklaratën e fortë për ish menaxherin: Ai nuk është burrë hiq, ka 24 orë kohë për me e prish kontratën
LAJMI-I-FUNDIT
Aksident i rëndë, BMW ndahet në gjysmë (Pamje)
xhamia-600x330-1
E rëndë: Vdes në moshën 36 vjeçare hoxha Ekrem Kodraliu
ndii
NDI mohon se sondazhi për rënditjen e partive politike i publikuar sot në disa media është i tyre
hjg
“E çova në fushë dhe e vrava”, rrëfimi në polici i dajës që i mori jetën mbesës 11-vjeçare
arbeni
Arben Ahmeti dhe Gani Geci sqarohen pas degradimit në debat- deklaratat e plota të tyre
111
Ish menaxheri pengon rikthimin e Taynës, ia “bllokon” këngën e re në YouTube