Gazeta10

Kosova publikon listën për ndeshjet e marsit

Përzgjedhësi i Kosovës, Alain Giresse ka publikuar listën e lojtarëve të ftuar për ndeshjet ndaj Izraelit e Andorrës, që Kosova i luan gjatë muajit të marsit.

Kosova ndeshjen e parë e zhvillon si mysafir i Izraelit, me ndeshjen që zhvillohet më 25 mars, derisa ndeshjen e dytë e luan si vendas ndaj Andorrës më 28 mars.

Në listën e bërë publike nga Federata e Futbollit e Kosovës (FFK), Giresse ka ftuar 26 futbollistë.

Në mesin e këtyre lojtarëve, trajneri francez ka grumbulluar edhe disa emra të rinj, si: Albion Rrahmani, Arbnor Muja dhe Amar Gërxhaliu.

Kosova fillon grumbullimin të hënën e 20 marsit, ndërsa stërvitjen e parë e zhvillon po atë ditë me fillim nga ora 15:00, në kampin nacional të FFK-së në Hajvali.

Konferencën e parë për media pas publikimit të listës, Giresse do ta mbajë ditën e hënë, duke filluar nga ora 11:00.

Lista e plotë e Kosovës:

Portierë: Arijanet Muric, Visar Bekaj, Samir Ujkani

Mbrojtës: Mërgim Vojvoda, Florent Hadërgjonaj, Amir Rrahmani, Mirlind Kryeziu, Fidan Aliti, Amar Gërxhaliu, Leart Paqarada, Donat Rrudhani, Betim Fazliji

Mesfushorë: Ibrahim Dresevic, Blendi Idrizi, Valon Berisha, Bersant Celina, Florian Loshaj, Florent Muslija

NË FOKUS

1200x-1
Kina akuzon Avdullah Hotin dhe disa deputetë se “ia shkelën sovranitetin territorial”
VV
Pas Haki Abazit, nga nesër një tjetër deputet largohet nga Vetëvendosje
337560741_254666503557563_1469925085196788437_n
Madhështore, Jakaj sypatrembur mposht serbin, Nikolic
337522536_775644390325669_3041257559273154626_n
Agim Ademit i përkeqësohet gjendja pas ndalimit policor (Video)
FB_IMG_1679334303304-780x439
U bë virale në rrjetet sociale, flet zëdhënësja e “KRU Prishtina”, e cila me laps e letër ftoi konsumatorët ta shkarkojnë aplikacionin
auto_termet1575464846
Turqia goditet sërish nga tërmeti
334008920_531380679046034_8825385847378123831_n1679149566
Sërish pauzë në bisedimet Kurti – Vuçiq 
337396267_2556707847803320_5631195340894130427_n
“Gjendja i është keqësuar”, Gazetarja kosovare kërkon ndihmë për shërimin e bashkëshortit