Gazeta10

Krahasimi me Messin, babai i Yamal: Për mua, djali im është më i miri

Lamine Yamali është një prej lojtarëve më të mirë në Euro 2024.

Babai i tij, Mounir Nasraoui u paraqit në një intervistë, ku mori pyetjen në lidhje me “bekimin” e Lionel Messit.

“Bekimi i Leos ndaj Lamines? Apo nga Lamine te Leo. Për mua, djali im është më i miri”, u shpreh babai i futbollistit të Barcelonës.

Kujtojmë që Lamine shënoi një eurogol në fitoren e Spanjës ndaj Francës, duke u bërë golashënuesi më i ri në histori të Euro-ve.

Të dielën, më 14 korrik, Spanja luan finalen e madhe të Euro 2024 ndaj Anglisë.

NË FOKUS

askk
Ky është numri i banorëve për secilën komunë të Kosovës
riu
Në lulen e rinisë/ I riu 24 vjeç u vra pas debatit për muzikën e lartë
vdess
Vdes aktori i njohur në moshën 46 vjeçare, dyshohet se shkaktar ishte nxehtësia
drita
Vdes aktorja e humorit Drita Duraku
faton
“Më është bërë zullum”- Faton Hajrizi shfaqet me një video, tregon arsyen e arratisjes nga burgu i Smrekonicës
faton
Faton Hajrizi lajmërohet sërish nga arratia, Sveçlës ia shan mbiemrin dhe i vë bast: Kurrë nuk mundesh me më kapë
ylli
Zbulohet vajza misterioze në krah të Ylli Limanit
vd
Vdes e reja nga Prishtina, vuante nga një sëmundje e rëndë