Gazeta10

Kryetari i Rahovecit: 3100 fermer aplikojnë për subvencione

Kryetari i Rahovecit, Smajl Latifi në emisionin “Gallatë me Arben Ahmetin” ka treguar se shumë fermer në Rahovec subvencionohet nga komuna.

Ai ka theksuar se mbi 3100 fermer aplikojnë për subvencione, raporton Gazeta10.

“3100 fermer aplikojnë për pagesa direkte që do të thotë se ende po mbahet gjallë dhe ka një motiv për angazhim në bujqësi përkundër fakteve që nganjëherë janë të pafavorshme për bujqit qoftë për shkak të reshjeve të dendura të shiut, dikur kanë qenë përmbytjet problem, prandaj Ministria e Bujqëisë duhet ta ketë prioritet bujqësinë”, tha ai në Kanal10./Gazeta10

NË FOKUS

polici serb
Bashkëshortja e policit të plagosur në Lloznicë, zbulon detaje të reja
plaku-600x360
“Mu afrua dhe më pyeti”, mediat serbe thonë se ky është personi i fundit që kontaktoi me Faton Hajrizin
IMG_3764
“Në kamerën e dyqanit të tij…” – zbulohen detaje të tjera se si pretendohet se u kap Faton Hajrizi
riu
Në lulen e rinisë/ I riu 24 vjeç u vra pas debatit për muzikën e lartë
lloznice
Dëshmitarët okular tregojnë se çfarë ka ndodhur mbrëmë në Lloznicë
fatonn
Orët e fundit të Faton Hajrizit – sa kilometra i bëri nga vendi ku dyshohet se e vrau policin deri te fabrika ku u strehua
pamjee
Publikohet fotografia e Faton Hajrizit të vrarë
faton-600x360
“Me kaq e përfundoj…” – A ishte një sinjal ‘zhdukja’ e Faton Hajrizit nga TikTok-u?