Gazeta10

Ku mund të bëhet mamografia në QMF-të e kryeqytetit? – tregon Izet Sadiku

Drejtori i Komunës së Prishtinës, Izet Sadiku ka thënë se është ngritur vetdijësimi I kontrollave për bërjen e mamografive.

Ai në emisionin Raport në Kanal10 tha se nga dy, tashmë në  Prishtinë janë tre mamografë në tri Qendra të Mjekësisë Familjarë në Prishtinë.

“Prishtina i ka pasur dy mamografë, prej qershorit të vitit të kaluar i ka tre mamografë. Ato janë në tri vende, në Dardani,në Qendër Kryesore të Mjekësisë Familjare dhe në Veternik. Në gusht të vitit të kaluar në kryeqytet janë realizuar 80 mamografi. Qëllimi ynë në kryeqytet është që me e rritë numrin e mamografive jo vetëm në tetor kur është muaji për ndërgjegjësim. Kemi arritë me ngritë vetdijën përmes fushatave”, tha ai./Gazeta10/

NË FOKUS

polici serb
Bashkëshortja e policit të plagosur në Lloznicë, zbulon detaje të reja
plaku-600x360
“Mu afrua dhe më pyeti”, mediat serbe thonë se ky është personi i fundit që kontaktoi me Faton Hajrizin
IMG_3764
“Në kamerën e dyqanit të tij…” – zbulohen detaje të tjera se si pretendohet se u kap Faton Hajrizi
riu
Në lulen e rinisë/ I riu 24 vjeç u vra pas debatit për muzikën e lartë
lloznice
Dëshmitarët okular tregojnë se çfarë ka ndodhur mbrëmë në Lloznicë
pamjee
Publikohet fotografia e Faton Hajrizit të vrarë
faton-600x360
“Me kaq e përfundoj…” – A ishte një sinjal ‘zhdukja’ e Faton Hajrizit nga TikTok-u?
fatonn
Orët e fundit të Faton Hajrizit – sa kilometra i bëri nga vendi ku dyshohet se e vrau policin deri te fabrika ku u strehua