Gazeta10

Kurti pret në takim kryetarin e ri të Shkodrës, i mbështetur nga Luizi i Big Brother

Kosova është nën masa të BE-së e ShBA-së. Një nga pikat e këtyre masave janë edhe mosorganizimi i takimeve me liderët e Kosovës, përveç në kuadër të menaxhimit të krizës në veri të Kosovës.

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, duket se e ka çarë këtë “izolim ndërkombëtar”.

Përkundër masave, Kurti e ka takuar një ndërkombëtar. Por ndërkombëtari nuk është bash i huaj. Ai është shqiptar. Më saktë, është kryetar i Bashkisë së Shkodrës, Benet Beci, i cili në takimin me Kurtin u shoqërua edhe nga ambasadori i Shqipërisë në Kosovë, Qemal Minxhozi.

Zyra e Kryeminstrit ka treguar se çfarë është folur në këtë takim.

“Fokusi i takimit ishte rëndësia e bashkëpunimit ndërmjet qytetit të Shkodrës dhe Gjakovës dhe rifuqizimit të lidhjeve historike e kulturore ndërmjet këtyre dy qyteteve.

Në këtë kontekst, u bisedua edhe për një projekt infrastrukturor rrugor që do ta lidhte Gjakovën me Shkodrën dhe për mundësitë ai do të paraqiste për zhvillimin e turizmit në këtë zonë.” – thuhet në njoftimin e ZKM-së

NË FOKUS

gresa
Gresa Behluli flet për gjendjen shëndetësore të babait të saj që u godit nga një veturë
shkurtja hajrushi
Burri i Shkurte Fejzës goditet nga një veturë
ermal
“Po lajmëroj largimin tim…”, Ermal Fejzullahu habit me postimn e fundit
policia-naten-1-600x347-1
Rast tragjik në autostradën ‘Arbën Xhaferi’: Kjo është e reja që u gjet pa shenja jete
hajrush shkurte
Spitali i Prizrenit deklarohet rreth gjendjes shëndetësore të burrit të Shkurte Fejzes
gresa
Gresa Behluli del me një njoftim të rëndësishëm pasi babai i saj u godit nga një veturë
ajazi
Dy muaj pasi humbi fëmijën, ndërron jetë drejtoresha e Dhomës Ekonomike të gruas
reagimi-Behluli
Burri i Shkurte Fejzës i reagon ashpër Shefqet Krasniqit, e quan atë psikopat