Gazeta10

Kushtrim Sadiku: Ka dakordim mes Kosovës e Serbisë

Gazetari Kushtrim Sadiku në lidhje direkte nga Ohri ka thënë se një akord në mes Kosovës dhe Serbisë është arritur pas 6 orëve bisedime.

Për qfarë llojë akordi apo ujdie po flitet kjo ende nuk dihet, raporton Gazeta10.

“Informacionet e fundit që i kam, ka një akord mes Kosovës e Serbisë. Ka një lloj ujdie. Kështu janë informacione që i kam aktualisht. Që më vijnë nga burime jozyrtare.”

Përfaqësuesi i lartë i BE-së Borell pritet që pas pak të deklarohet për të sqaruar gjithçka./Gazeta10

NË FOKUS

1200x-1
Kina akuzon Avdullah Hotin dhe disa deputetë se “ia shkelën sovranitetin territorial”
VV
Pas Haki Abazit, nga nesër një tjetër deputet largohet nga Vetëvendosje
337560741_254666503557563_1469925085196788437_n
Madhështore, Jakaj sypatrembur mposht serbin, Nikolic
337522536_775644390325669_3041257559273154626_n
Agim Ademit i përkeqësohet gjendja pas ndalimit policor (Video)
FB_IMG_1679334303304-780x439
U bë virale në rrjetet sociale, flet zëdhënësja e “KRU Prishtina”, e cila me laps e letër ftoi konsumatorët ta shkarkojnë aplikacionin
auto_termet1575464846
Turqia goditet sërish nga tërmeti
334008920_531380679046034_8825385847378123831_n1679149566
Sërish pauzë në bisedimet Kurti – Vuçiq 
337396267_2556707847803320_5631195340894130427_n
“Gjendja i është keqësuar”, Gazetarja kosovare kërkon ndihmë për shërimin e bashkëshortit