Gazeta10

Kushtrim Sadiku publikon pamjet e ulëses së rezervuar për Kosovën në Këshillin e Evropës

Asambleja Parlamentare e Këshillit të Evropës po i zhvillon punimet në Stasbourg e ku në rend dite është çështja e anëtarësimit të Kosovës në KiE.

Në këtë Komitet nuk kanë kaluar asnjë prej amendamenteve të propozuara nga Serbia dhe as ai i Italisë që fliste për Asociacionin e Komunave me Shumicë Serbe, raporton gazeta10.

Gazetari i Kanal10, Kushtrim Sadiku po i përcjell nga afër punimet e kësaj Asambleje, duke sjell detaje interesante nga prapaskena pak minuta para se të hidhet në votim propozimi që i hap rrugë anëtarësimit të Kosovës në KiE.

Ai ka siguruar edhe pamje të ulëseve të rezervuara për Kosovën në sallën e Këshillit të Evropës.  /Gazeta10/

NË FOKUS

polici serb
Bashkëshortja e policit të plagosur në Lloznicë, zbulon detaje të reja
plaku-600x360
“Mu afrua dhe më pyeti”, mediat serbe thonë se ky është personi i fundit që kontaktoi me Faton Hajrizin
IMG_3764
“Në kamerën e dyqanit të tij…” – zbulohen detaje të tjera se si pretendohet se u kap Faton Hajrizi
Faton12
A e dini që e dashura e Faton Hajrizit, është vajza e komandantit të njohur të UÇK-së?
fatonn
Orët e fundit të Faton Hajrizit – sa kilometra i bëri nga vendi ku dyshohet se e vrau policin deri te fabrika ku u strehua
pamjee
Publikohet fotografia e Faton Hajrizit të vrarë
lloznice
Dëshmitarët okular tregojnë se çfarë ka ndodhur mbrëmë në Lloznicë
Hh
Flet e dashura e Faton Hajrizit: Pa e pa trupin e tij nuk besoj që ka vdekur