Gazeta10

Lajçak shpreson që të mos përsëritet nata e 31 korrikut

Gazetari Xhemajl Rexha në një lidhje direkte për Emisionin e Mëngjesit të Kanal10 nga Brukseli ka shtuar se përfaqësuesi Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, ka thënë se shpreson që nuk do të ndodh serish ajo çfarë ndodhi rreth një muaj më parë, raporton Gazeta10.

“Lajçak ka thënë kur e kemi pyetur se shpreson se nata e 31 gushtit të mos jetë si ajo e 31 korrikut me tensione e me dërgimin e njësive speciale në veri të Kosovës dhe me ngritjen e barrikadave të serbëve lokal për të kundërshtuar nisjen e implementimit të reciprocitetit për dokumentet dhe vazhdimin e  ndërrimit të targave të paraluftës në targa të Republikës së Kosovës.”

Xhemaj Rexha gjithashtu bëri të ditur se sipas Escobar, SHBA vazhdon të mbështes Kosovën në këtë dialog.

“Escobar është këtu, ka takuar ndaras presidentin Vuçiq dhe më pastaj edhe kryeministrin Kurti të shoqëruar nga Lajçak”, tha ndër të tjera Rexha./Gazeta10.

NË FOKUS

1200x-1
Kina akuzon Avdullah Hotin dhe disa deputetë se “ia shkelën sovranitetin territorial”
Sadiku
Sadiku LIVE nga Ohri: Janë shtensionuar tonet një ditë para takimit Kurti -Vuçiq
VV
Pas Haki Abazit, nga nesër një tjetër deputet largohet nga Vetëvendosje
337522536_775644390325669_3041257559273154626_n
Agim Ademit i përkeqësohet gjendja pas ndalimit policor (Video)
FB_IMG_1679334303304-780x439
U bë virale në rrjetet sociale, flet zëdhënësja e “KRU Prishtina”, e cila me laps e letër ftoi konsumatorët ta shkarkojnë aplikacionin
auto_termet1575464846
Turqia goditet sërish nga tërmeti
334008920_531380679046034_8825385847378123831_n1679149566
Sërish pauzë në bisedimet Kurti – Vuçiq 
ssssss
Çerkini: 67 herë kam shku në Merdare me kqyrë a është djali jem, a çika jem - Kurrë hallall mos ju qoftë