Gazeta10

Lajmi për atentatit ndaj Kurtit, Tahiri: Demantimi nga Maqedoni ka vënë në situatë të pa hijshme AKI-në

Shefi i deputetëve të Partisë Demokratike të Kosovës, Abelard Tahiri, ka folur lidhur me raportimet për atentat ndaj kryeministrit Albin Kurti. Këtë e quajti konfidenciale dhe se nuk është dashur të bëhet publike.

Sipas tij, nuk është profesionalizëm që lajme të tilla të rrjedhin ne media.

“Profesionalizmi nuk është me rrjedh lajmi në media. Vërtet është për keqardhje kur na në një periudhë disa orësh që të demantohet lajmi nga shteti që ishte mikpritës. Kjo është shume e pa hijshme, kjo e ve ne një formë të pa hijshëm edhe inteligjencën edhe organet e sigurisë. Demantimi nga Maqedonia e Veriut ishte për keqardhje nga institucionet tona nëse ka pasur një lajm të tillë.”, ka thënë ai.

NË FOKUS

gresa
Gresa Behluli flet për gjendjen shëndetësore të babait të saj që u godit nga një veturë
shkurtja hajrushi
Burri i Shkurte Fejzës goditet nga një veturë
ermal
“Po lajmëroj largimin tim…”, Ermal Fejzullahu habit me postimn e fundit
gresa
Gresa Behluli del me një njoftim të rëndësishëm pasi babai i saj u godit nga një veturë
policia-naten-1-600x347-1
Rast tragjik në autostradën ‘Arbën Xhaferi’: Kjo është e reja që u gjet pa shenja jete
hajrush shkurte
Spitali i Prizrenit deklarohet rreth gjendjes shëndetësore të burrit të Shkurte Fejzes
ajazi
Dy muaj pasi humbi fëmijën, ndërron jetë drejtoresha e Dhomës Ekonomike të gruas
reagimi-Behluli
Burri i Shkurte Fejzës i reagon ashpër Shefqet Krasniqit, e quan atë psikopat