Gazeta10

Lazio – Juventus, ndeshja kryesore e kësaj xhiro në Serie A

Kjo fundjavë na sjell para ekranit xhiron e 29-të në Serie A, e cila në përbërje ka disa ndeshje mjaft interesante.

Padyshim, vëmendja kryesore do të jetë në “Stadio Olimpico”, ku Lazio do të ketë përballë skuadrën e Juventusit. Të drejtuarit nga Maurizio Sarri, Lazio po vazhdojnë luftën për një vend në Ligën e Kampionëve, teksa Juventusi gjithashtu luan për një vend në Evropë sezonin e ardhshëm.

Ndërkohë, skuadra e Milan luan sonte me fillim nga ora 21:00, ku do të sfidohet nga Empoli, me ndeshjen që luhet në “San Siro”.

Takim tjetër interesant do të zhvillohet edhe mes Torinos e Romës. Roma, e cila qëllim ka Ligën e Kampionëve, udhëton për në Torino, ekip i cili e gjen vetën të relaksuar në mesin e tabelës. Kjo përballje luhet të shtunën me fillim nga ora 18:30.

Ekipi tjetër i cili po lufton për Evropë, Atalanta këtë javë luan si nikoqir i Bolognas, me ndeshjen që luhet po ditën e shtunë me fillim nga ora 16:30.

Tabelës së klasifikimit i prin skuadra e Napoli me 71 pikë, e ndjekur nga Lazio me 55 sosh, teksa në vendin e tretë dhe të katërt janë skuadrat milaneze, Inter e Milan.

Ndeshjet tjera që zhvillohen këtë xhiro janë: Udinese – Monza, Fiorentina – Spezia, Sampdoria – Cremonese dhe Verona – Sassuolo.

NË FOKUS

image-78
Ndahet nga jeta gazetari dhe aktori kosovar
LAJMI-I-FUNDIT
Pamje shokuese teksa një burrë e rrah brutalisht një grua në Prizren
mirlind
Federata e Maqedonisë së Veriut reagon ndaj Mirlind Dakut: Kërko falje publike
cikloni
Cikloni në Itali, stuhitë afrohen në Ballkan dhe pastaj edhe në Kosovë
mjek-730x440-1-600x360-1
Vdes mjeku i njohur
komisiojii
​“Në villën e Radojiçiqit keni pi raki”/ “O zemlak, shefin ta kanë gjete në kipek me BIA-në” – Eskalon debati në Komision
5756utyty-1
E bëri shqiponjën para serbëve, UEFA e përjashton gazetarin kosovar
bes
Mes spekulimeve për ndarje, Bes Kallaku bën postimin që emocionoi të gjithë