Gazeta10

Lekaj për Qeverinë: Praktikanta, të papërvojë dhe të fjetur

Deputeti i AAK-së, Pal Lekaj ka kritikuar qeverinë Kurti për keqmenaxhim dhe mosveprim të projekteve madhore për vendin.

Lekaj në Prime Time e ka quajtur këtë qeveri, të fjetur dhe të papërvojë në qeverisje.

Madje ai tha se qevritarët aktual vazhdojnë të jenë praktikanta në Qeveri, shkruan Gazeta10.

“Qeveri më të fjetur, dhe që asnjë veprim për zhvillim të vendit, se ka bërë, është Qeveria Kurti. Kjo Qeveri do të mbahet mend për keqmenaxhim, mosveprim e asnjë cent të ngritjes së pagave, kemi rritje enorme të çmimeve. I inkurarojë që të vazhdojnë prapë me këso video, sepse po e tregojnë një papërvojë të tyre, dhe po vazhdojnë si praktikant në Qeveri”, tha tutje Lekaj në Prime Time.

Ai ka folur edhe për aferën e 53 milionisht të ndara në “Bechtel & Enka”, për autostradën Prishtinë- Han i Elezit.

Lekaj tha se është ballëhapur dhe krenar me punën që është bërë në këtë autostradë.

“Kam pasë shumë aktakuza. Unë ia kam lënë Gjykatën, dhe jam ballëhapur me atë rrugë që sot krenohet Kosova. Jam krenar me çdo veprim timin që e kam bërë për këtë vend. Unë kam pasur gjykim publik nga të gjithë”, theksoi tutje Lekaj. /Gazeta10

NË FOKUS

ssssssssssss
Prishtina Mall, mrekullia arkitektonike nga Kosova
Capture-83
Nënë e bijë në Fushë-Kosovë dyshohet se u plagosën për çështje pronësore
kurti-albin-1-1500x1000
6 kushtet e Albin Kurtit për pranimin e Asociacionit të Komunave me Shumicë Serbe
csfsdcfs
Prishtina Mall, investimi më i madh privat nga paslufta në Kosovë
ddddddddddddddddddddddaaaaaaaa
Lushtaku i PDK-së: Unë e mbështes qëndrimin e Kurtit, Kosovës nuk i duhet Asociacioni
w_57794423-920x560-1
Kryeministri kroat i reagon presidentit Milanoviq: Kosova është shtet i pavarur, s’e ka aneksuar askush
327879897_515184650744611_8125306403054678261_n
Ahmeti: Albin Kurti nuk e pranon “Zajednicën”, pikë
324383982_1231481120778257_7716010291127426959_n
Prishtina Mall, mrekullia arkitektonike dhe ekonomike nga Kosova