Gazeta10

Lekaj: Që dy vjet qytetarët janë ngopur me thashethemet e kësaj Qeverie

Deputeti i AAK-së, Pal Lekaj ka komentuar vendimin e Ministrisë së Financave për rritjen e çmimit të tatimit në pronë për qytetarët e Kosovës.

Lekaj vendimin për vlerësimin e pronave e ka quajtur mashtrim i Qeverisë ndaj qytëtarëve, duke thënë se ministri i Financave, Pronës dhe Transfereve, Hekuran Murati përmes dështimeve të tij, po tenton që këtë vendim t’ia hedhë edhe komunave, shkruan Gazeta10.

Deputeti Lekaj madje ka paralajmëruar edhe një iniciativë të subjektit politik prej nga vjen, për ndryshimin e Ligjit në fjalë.

“Qytetarët janë ngopur me thashethemet me vlerësimet, që këta i kanë numëruar këto dy vite. Më kanë telefonuar qytëtarët nga Prishtina, Gjakova etj. Goditja më e madhe në këtë gjendje të vështirë ekonomike, ju ka bërë qytëtarëve. Asnjë ligj nuk është i vdekshëm që nuk mund të plotësohet e ndryshohet. Nëse qeveria ka menduar që të mos ta atakoj qytetarin, janë që dy vite në pushtet, dhe sot i ka rënë ndërmend. Çdo herë iniciativa për ndryshimin e Ligjeve janë të mirëseardhura”, tha Lekaj në Prime Time. /Gazeta10

NË FOKUS

ssssssssssss
Prishtina Mall, mrekullia arkitektonike nga Kosova
Capture-83
Nënë e bijë në Fushë-Kosovë dyshohet se u plagosën për çështje pronësore
kurti-albin-1-1500x1000
6 kushtet e Albin Kurtit për pranimin e Asociacionit të Komunave me Shumicë Serbe
csfsdcfs
Prishtina Mall, investimi më i madh privat nga paslufta në Kosovë
ddddddddddddddddddddddaaaaaaaa
Lushtaku i PDK-së: Unë e mbështes qëndrimin e Kurtit, Kosovës nuk i duhet Asociacioni
w_57794423-920x560-1
Kryeministri kroat i reagon presidentit Milanoviq: Kosova është shtet i pavarur, s’e ka aneksuar askush
327879897_515184650744611_8125306403054678261_n
Ahmeti: Albin Kurti nuk e pranon “Zajednicën”, pikë
324383982_1231481120778257_7716010291127426959_n
Prishtina Mall, mrekullia arkitektonike dhe ekonomike nga Kosova