Gazeta10

​Liverpool përshpejton kërkimin për pasardhësin e Jurgen Klopp

Kërkimi i Liverpoolit për pasardhësin e Jurgen Klopp do të përshpejtohet pas konfirmimit të emërimit të Richard Hughes si drejtor sportiv.

Hughes është ardhja e parë kyçe që kur Michael Edwards u emërua nga Fenway Sports Group si shef i futbollit. Çështja e parë e ngutshme e Hughes është vlerësimi i kandidatëve kryesorë për t’u bërë trajneri i ardhshëm i Liverpoolit.

Shumë nga emrat në listën e ngushtë të Liverpoolit janë të mirë-dokumentuar. Mes tyre Xabi Alonso i Bayer Leverkusen, Roberto de Zerbi i Brighton dhe Ruben Amorim i Sporting Lisbonas.

Edhe pse Hughes dhe Edwards nuk fillojnë zyrtarisht në postet e tyre të reja deri në qershor, Liverpool tashmë ka filluar kontrolle të gjera për objektivat e tyre kryesore. Hughes, i cili do të krijojë një marrëdhënie të përditshme me trajnerin e ardhshëm, do t’i besohet të gjejë kandidatin e preferuar.

Klubi e dinte se një drejtor sportiv do të ishte në pozitë përpara se të mund të konsideronin një qasje formale ndaj trajnerëve më të pëlqyer.

Emërimi i Hughes në “Anfield” u bë një sekret i hapur pasi Bournemouth njoftoi se ai do të largohej nga bregdeti jugor në fund të këtij sezoni pas një periudhe 10-vjeçare si pjesë e operacioneve të tyre të futbollit, dhe loja me hamendje se ku ishte drejtuar ai nuk zgjati, jo shumë kohë pasi që Edwards u konfirmua si suprem i futbollit të FSG-së.

NË FOKUS

polici serb
Bashkëshortja e policit të plagosur në Lloznicë, zbulon detaje të reja
plaku-600x360
“Mu afrua dhe më pyeti”, mediat serbe thonë se ky është personi i fundit që kontaktoi me Faton Hajrizin
IMG_3764
“Në kamerën e dyqanit të tij…” – zbulohen detaje të tjera se si pretendohet se u kap Faton Hajrizi
Faton12
A e dini që e dashura e Faton Hajrizit, është vajza e komandantit të njohur të UÇK-së?
fatonn
Orët e fundit të Faton Hajrizit – sa kilometra i bëri nga vendi ku dyshohet se e vrau policin deri te fabrika ku u strehua
pamjee
Publikohet fotografia e Faton Hajrizit të vrarë
lloznice
Dëshmitarët okular tregojnë se çfarë ka ndodhur mbrëmë në Lloznicë
Hh
Flet e dashura e Faton Hajrizit: Pa e pa trupin e tij nuk besoj që ka vdekur