Gazeta10

Liverpooli e nis me barazim edicionin e ri të Premierligës

Liverpooli ka barazuar kundër Fulhamit me rezultat 2-2, në ndeshjen e parë këtë edicion në Premierligë.

Fulhami e nisi më mirë ndeshjen dhe golin e avantazhit e gjetën pas gjysmë ore lojë, me anë të sulmuesit, Alexander Mitrovic.

Goli i Mitrovic, ishte i vetmi në pjesën e parë.

Në pjesën e dytë, Liverpooli arriti ta barazoi rezultatin më anë të Darwin Nunez, i cili shënoi golin e parë në Premierligë.

Fulhami arriti që të kalojë përsëri në epërsi, golashënues ishte përsëri Mitrovic, që u tregua i saktë nga penalltia.

Pas golit të dytë të pësuar, Liverpooli nuk u dorëzua dhe përsëri arritën që ta barazonin rezultatin me anë të Mohamed Salah.

Ndeshjen e ardhshme në elitën e futbollit anglez, Liverpooli e luan në shtëpi ndaj Crystal Palace, ndërsa Fulhami përballet me Wolverhamptonin.

NË FOKUS

vrasja-ne-malisheve-2-e1695197794625-673x480-1
Vrasja në Malishevë, trupi i pajetë ende në rrugë (FOTO)
Tenistja
Dëshmia tronditëse e tenistes franceze: Trajneri më përdhunonte tre herë në ditë
Screenshot 2023-09-20 113457
Vrasja në Malishevë - Viktima dhe dorasi ishin kolegë pune, la pas dy djem (Foto)
378300025_199794649674793_8964987076832914870_n
Pamje shokuese, familjari poston fotot e nipit të mitur që u rrah nga mësueset e një kopshti (Foto)
IMG_4246
E dhimbshme: Dy 18 vjeçarë shqiptarë vdesin në një aksident në Zvicër
Screenshot 2023-09-20 091948
Ekskluzive: Ky është personi që u vra në Malishevë (FOTO)
377107663_1262657837695256_5506678351404178209_n
Video virale e hajdutit kur “shtypet” nga traktori pasi tentoi ta vidhte
Familja-Shala-Elshani
Shkelja e dy këmbësorëve në Pejë : Familja Shala shtrijnë dorën e pajtimit ndaj Elshanit (VIDEO)