Gazeta10

Liverpooli shpreson në mrekulli kundër Real Madridit

Sonte me fillim nga ora 21:00 stadiumi “Santiago Bernabeu” do të jetë nikoqir i përballjes tejet interesante mes Real Madridit dhe Liverpoolit, e vlefshme kjo për ndeshjen e kthimit të fazës së 1/16-ës së Ligës së Kampionëve.

Ndeshja e parë që u zhvillua në “Anfield Road” përfundoi me fitore bindëse të Realit me shifrat 5:2, dhe Liverpooli tani shpreson në mrekulli, për ta eliminuar kampionin evropian nga gara, raporton KosovaPress.

Në pesë ndeshjet e fundit, formë më të mirë ka skuadra e Realit, e cila ka regjistruar tre fitore, dy barazime dhe një humbje, krahas Liverpoolit që ka tre fitore, një barazim dhe dy humbje.

Sa i përket ndeshjes së sotme, të dy skuadrat do të kenë problem me mungesa të lojtarëve, ku për Realin nuk do të paraqitet Alaba, kurse te Liverpooli mungojnë Bajcetic, Diaz, Henderson, Ramsay, Thiago dhe Gomez.

Formacionet e mundshme i gjeni më poshtë.

Real Madrid (4-3-3): Courtois; Carvajal, Militao, Rudiger, Nacho; Modric, Tchouameni, Kroos; Valverde, Benzema, Vinicius Jr

Liverpool (4-3-3): Alisson; Alexander-Arnold, Konate, Van Dijk, Robertson; Fabinho, Milner, Elliot; Salah, Nunez, Gakpo

21:00 Real Madrid – Liverpool (Stadiumi Santiago Bernabeu)

NË FOKUS

1200x-1
Kina akuzon Avdullah Hotin dhe disa deputetë se “ia shkelën sovranitetin territorial”
Sadiku
Sadiku LIVE nga Ohri: Janë shtensionuar tonet një ditë para takimit Kurti -Vuçiq
VV
Pas Haki Abazit, nga nesër një tjetër deputet largohet nga Vetëvendosje
337522536_775644390325669_3041257559273154626_n
Agim Ademit i përkeqësohet gjendja pas ndalimit policor (Video)
FB_IMG_1679334303304-780x439
U bë virale në rrjetet sociale, flet zëdhënësja e “KRU Prishtina”, e cila me laps e letër ftoi konsumatorët ta shkarkojnë aplikacionin
auto_termet1575464846
Turqia goditet sërish nga tërmeti
334008920_531380679046034_8825385847378123831_n1679149566
Sërish pauzë në bisedimet Kurti – Vuçiq 
ssssss
Çerkini: 67 herë kam shku në Merdare me kqyrë a është djali jem, a çika jem - Kurrë hallall mos ju qoftë