Gazeta10

Lojtarët e Anglisë do të ulen në gjunjë para nisjes së ndeshjes me Iranin

Trajneri i Anglisë Gareth Southgate ka thënë se lojtarët e Anglisë do të gjunjëzohen para ndeshjes së Kupës së Botës të së hënës kundër Iranit.

“Tre Luanët” e kanë praktikuar këtë gjest kundër racizmit para ndeshjeve të tyre që nga vdekja e George Floyd në vitin 2020.

Ata kanë vendosur të vazhdojnë ta bëjnë këtë edhe gjatë turneut në Katar pas bisedimeve të fundit.

“Kjo është ajo që ne qëndrojmë si ekip dhe kemi bërë për një periudhë të gjatë kohore”, tha Southgate.

“Ne mendojmë se kjo është më e mira dhe mendojmë se është një mesazh i fortë që do të shkojë nëpër botë për të rinjtë, në veçanti, për të parë se gjithëpërfshirja është shumë e rëndësishme.”, theksoi ai.

Lojtarët e Premierligës gjithashtu janë gjunjëzuar para ndeshjeve pas kthimit të futbollit nga mbyllja e Covid-19 në verën e vitit 2020.

NË FOKUS

polici serb
Bashkëshortja e policit të plagosur në Lloznicë, zbulon detaje të reja
plaku-600x360
“Mu afrua dhe më pyeti”, mediat serbe thonë se ky është personi i fundit që kontaktoi me Faton Hajrizin
IMG_3764
“Në kamerën e dyqanit të tij…” – zbulohen detaje të tjera se si pretendohet se u kap Faton Hajrizi
riu
Në lulen e rinisë/ I riu 24 vjeç u vra pas debatit për muzikën e lartë
lloznice
Dëshmitarët okular tregojnë se çfarë ka ndodhur mbrëmë në Lloznicë
pamjee
Publikohet fotografia e Faton Hajrizit të vrarë
faton-600x360
“Me kaq e përfundoj…” – A ishte një sinjal ‘zhdukja’ e Faton Hajrizit nga TikTok-u?
fatonn
Orët e fundit të Faton Hajrizit – sa kilometra i bëri nga vendi ku dyshohet se e vrau policin deri te fabrika ku u strehua