Gazeta10

Malisheva dhe Drita luajnë vetëm për tri pikë, formacionet zyrtare

Malisheva dhe Drita kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare për ndeshjen e vlefshme për javën e 27-të në Albi Mall Superligën e Kosovës.

Malishevasit janë nikoqir të gjilanasve në takimin që pritet të zhvillohet në stadiumin Liman Gegaj, me fillim nga ora 15:00.

Ekipi i Qëndrim Kidës është befasia e këtij sezoni dhe pas katër fitoreve në pesë ndeshjet e fundit, synon fitoren e radhës për të barazuar Dritën me pikë në pozitën e tretë dhe për t’u ofruar me dy pozitat e para.

Në anën tjetër, ekipi i Zekirija Ramadanit gjithashtu synon fitore ose rezultat pozitiv pasi dëshiron të jetë në hap me pozitën e parë.

Trajnerët e të dyja skuadrave kanë vendosur të startojnë me formacionet më të mira të mundshme, pavarësisht disa mungesave.

Malisheva: Velii; Pira, Kryeziu, Xhaka, Veliu; Vitija, Brruti, Mustafa; Hazrollaj, Haziraj, Aliu;

Drita: Maloku; Be. Krasniqi, Vitija, Mesa, Thaqi; Ovouka, Huruglica; Selmani, Baftiu, Prapashtica; Bl.Krasniqi;

NË FOKUS

valonn
Ky është i dyshuari për vrasjen e gruas në Ferizaj
gruaja
Vrasja e gruas në Pejë nga burri i saj, detajet e fundit nga rasti tragjik
vrasja-576x360-1
Vrasja në Pejë, reagojnë nga komuna: Gjyljeta punonte qe 20 vjet si asistente e stomatologut
1-55-600x360-1
Një grua sulmon dhe rrah keq një grua tjetër në Prishtinë, arrestohet brenda pak minutave
akil
“Akil Gjakova është në arrati”, avokatja e gruas së tij jep detaje për divorcin e dhunshëm
850x600_ilustrim-shiriti-i-ndalimit-policia-e-kosoves-foto-Ridvan-Slivova-3-780x439-11619711563
Zbulohet identiteti i gruas që dyshohet se u vra nga bashkëshorti në Ferizaj
IMG_5024
Aksidenti tragjik në Leposaviq, këta janë personat që mbetën të vdekur
436305588_836502955177305_7501723294438286291_n
"Pse ta mori jeten Edi qe aq shume e mbrojte dhe e dashte"-Vrasja e gruas në Pejë, reagon njëri nga familjarët