Gazeta10

Malisheva ndal Dritën në barazim pa gola

Malisheva dhe Drita kanë luajtur baras 0-0 në stadiumin Liman Gegaj.

Rastin e parë në ndeshje e pati Blend Baftiu, por goditja e sulmuesit gjilanas u prit nga portieri vendas.

Ronald Sobowale ka pasur rastin më të mirë në ndeshje, kur kaloi edhe portierin mysafirë dhe në portën bosh gjuajti jashtë saj.

Drita në pjesën e parë rrezikoi edhe me Almir Ajzerajn, Kastriot Selmanin e Ardit Tahirin, por pa e gjetur golin.

Kësisoj  45 minutat e para u mbyllen pa gola 0-0.

Edhe në pjesën e dytë dy skuadrat krijuan raste të mira shënimi, por pa arritur të gjenin golin.

Me këtë pikë Drita mbetet lider me 52 pikë, derisa Malisheva ndodhet në vendin e shtatë në tabelë me 29 sosh.

Në ndeshjen e ardhshme Malisheva luan në udhëtim te Llapi, derisa Drita para adhuruesve të vet pret Drenicën. 

NË FOKUS

1200x-1
Kina akuzon Avdullah Hotin dhe disa deputetë se “ia shkelën sovranitetin territorial”
VV
Pas Haki Abazit, nga nesër një tjetër deputet largohet nga Vetëvendosje
337560741_254666503557563_1469925085196788437_n
Madhështore, Jakaj sypatrembur mposht serbin, Nikolic
337522536_775644390325669_3041257559273154626_n
Agim Ademit i përkeqësohet gjendja pas ndalimit policor (Video)
FB_IMG_1679334303304-780x439
U bë virale në rrjetet sociale, flet zëdhënësja e “KRU Prishtina”, e cila me laps e letër ftoi konsumatorët ta shkarkojnë aplikacionin
auto_termet1575464846
Turqia goditet sërish nga tërmeti
334008920_531380679046034_8825385847378123831_n1679149566
Sërish pauzë në bisedimet Kurti – Vuçiq 
337396267_2556707847803320_5631195340894130427_n
“Gjendja i është keqësuar”, Gazetarja kosovare kërkon ndihmë për shërimin e bashkëshortit