Gazeta10

Man City pa problem ndaj Huddersfield, me pesë gola siguron kalimin tutje në FA Cup


Manchester City ka shënuar fitore ndaj Huddersfield me rezultat 5-0 për të kaluar tutje në FA Cup.

Pep Guardiola kishte bërë pak ndryshime për këtë ndeshje, duke i dhënë rendësi të madhe.

Ndeshja u zhbllokua në minutën e 33-të, kur Phil Foden shënoi pas asistimit të Julian Alvarez.

Argjentinasi shënoi pas katër minutash për 2-0, rezultat me të cilin u mbyll pjesa e parë.

Në fillimin e pjesës së dytë, Oscar Bobb, shënoi për 3-0 duke mbyllur dilemat e fituesit.

Foden shënoi për 4-0 në minutën e 65-të, ndërsa Jeremie Doku shënoi në minutën e 74-të për 5-0.

NË FOKUS

pamjee
Pamje të rënda: Momenti kur të riun që u rrëmbye në Prishtinë, e hedhin nga vetura para Policisë
aks
Policia shpall në kërkim personat në foto, kjo është arsyeja
Vershime
Kjo zonë në Kosovë parashikohet të ketë stuhi të fuqishme dhe përmbytje pasditen e së martës
yllka
Ditë zie në familjen e Yllka Kuqit
poli
Pamje shqetësuese: Momenti kur i dyshuari plagosi me armë zjarri tre personat në Pejë
policii
Policja i dha fund jetës me armën e shërbimit – Arrestohet i dashuri, del mesazhi i fundit që i dërgoi 21-vjeçarja
ARTA-NITAJ
Arta Nitaj shtatzënë në pritje të fëmijës së parë
Lopa-1
Pamje kur ariu sulmon bagëtinë në një fermë të Vitisë