Gazeta10

Manchester United me fitore të rëndësishme ndaj Wolves

Manchester United ka shënuar fitore ndaj Wolves me rezultat 2-0 në kuadër të javës së 35-të të Ligës Premier.

Djajtë e kuq që po luftojnë për një vend në Ligën e Kampionëve e nisi ndeshjen më i vendosur për të gjetur golin.

Bruno Fernandes rrezikoi i pari në fillimin e ndeshjes para se të vinte goli.

Zhvillohej minuta e 32-të, kur Antony asistoi te Anthony Martial, i cili shënoi për 1-0.

Pjesa e parë nuk solli gola, madje as raste të tjera të mira.

Edhe e dyta ishte e një niveli më të dobët, duke bërë që skuadrat të mos shënojnë, deri në kohën shtesë.

Në minutën e pesë të kohës shtesë, Alejandro Garnacho, shënoi golin e qetësisë për të besuarit e Ten Hag.

Kjo fitore e mban Manchester Unitedin në vendin e katërt me 66 pikë, katër më shumë se Liverpooli që po e ndjek nga pas.

NË FOKUS

IMG_1587
Kurti dhe Sveçla non grata – Sanksionet amerikane, Euronews Albania siguron dokumentin e SHBA-ve
Aksident
Pamje nga momenti i aksidentit të rëndë ku humbi jetën i riu në Skenderaj (VIDEO)
96121685371735-1
Lista Serbe i ka dy kushte për pjesëmarrje në zgjedhjet e ardhshme në veri
albin-kurti-1880x1254-1
Kurti thyen heshtjen, tregon mbështetjen e kujt e ka për ndërhyrjen në veri
351010595_641934294108306_3806447069936236755_n
LAJMI I FUNDIT: Shpërthim i fuqishëm në veri të Mitrovicës
behtiri e matoshi
‘’Mshele atë qene*’’- Eskalon debati mes Bahtirit e Matoshit: Çfarë gjaku ki ti, kallxom?
vvvv
"Mua s'më intereson Serbia, jam kosovar sikur ju" - Kërstiq me tone të ashpëra ndaj Mujës
kushtrimi
Sadiku për deklaratat e Escobarit: Nëse Kurti s’vepron, pritet gjithçka - përfshirë edhe rrëzimin e tij