Gazeta10

Manchester United triumfon ndaj Nottingham Forest në Carabao Cup

Manchester United ka arritur fitore kundër Nottingham Forest, në ndeshjen e parë gjysmëfinale të Carabao Cup.

“Djajtë e Kuq” kaluan në epërsi qysh në minutën e gjashtë, me golin e shënuar nga Marcus Rashford.

Në fund të pjesës së parë, Unitedi dyfishoi epërsi me Wout Weghorst, i cili shënoi golin e parë me fanellën e klubit anglez.

Në pjesën e dytë, Unitedi shënoi edhe një herë tjetër me anë të Bruno Fernandes, për epilogun përfundimtar të ndeshjes, Nottingham Forest – Manchester United 0-3.

Me këtë fitore, Manchesteri është me një këmbë në finale të Carabao Cup.

Ndeshja e kthimit luhet më 1 shkurt në “Old Trafford”.

NË FOKUS

ssssssssssss
Prishtina Mall, mrekullia arkitektonike nga Kosova
Capture-83
Nënë e bijë në Fushë-Kosovë dyshohet se u plagosën për çështje pronësore
kurti-albin-1-1500x1000
6 kushtet e Albin Kurtit për pranimin e Asociacionit të Komunave me Shumicë Serbe
csfsdcfs
Prishtina Mall, investimi më i madh privat nga paslufta në Kosovë
ddddddddddddddddddddddaaaaaaaa
Lushtaku i PDK-së: Unë e mbështes qëndrimin e Kurtit, Kosovës nuk i duhet Asociacioni
w_57794423-920x560-1
Kryeministri kroat i reagon presidentit Milanoviq: Kosova është shtet i pavarur, s’e ka aneksuar askush
327879897_515184650744611_8125306403054678261_n
Ahmeti: Albin Kurti nuk e pranon “Zajednicën”, pikë
324383982_1231481120778257_7716010291127426959_n
Prishtina Mall, mrekullia arkitektonike dhe ekonomike nga Kosova