Gazeta10

Matoshi anëtarsimin n’KiE: Diplomacia kosovare të ofrojë lëvizje nga pika e vdekjes n’dialog me Serbi

Anëtarësimi i Kosovës në Këshillin e Evropës pritet të marrë dritën jeshile nesër në Strasbourg.

Komentatori politik, Halil Matoshi pret lajme të mira nga Strasbourgu.

Në emsionin ‘Politiko me Kushtrim Sadikun’, Matoshi ka thënë se pika kyce e anëtarësimit të Kosovës do të jetë në Këshillimin e Ministrave, dhe sipas tij, diplomacia kosovare duhet të jetë shumë aktive në këtë pikë.

“Diplomacia kosovare të ofrojë lëvizje nga pika e vdekjes n’dialog me Serbi”, ka thënë Matoshi. /Gazeta10/

NË FOKUS

image-78
Ndahet nga jeta gazetari dhe aktori kosovar
LAJMI-I-FUNDIT
Pamje shokuese teksa një burrë e rrah brutalisht një grua në Prizren
mirlind
Federata e Maqedonisë së Veriut reagon ndaj Mirlind Dakut: Kërko falje publike
cikloni
Cikloni në Itali, stuhitë afrohen në Ballkan dhe pastaj edhe në Kosovë
mjek-730x440-1-600x360-1
Vdes mjeku i njohur
komisiojii
​“Në villën e Radojiçiqit keni pi raki”/ “O zemlak, shefin ta kanë gjete në kipek me BIA-në” – Eskalon debati në Komision
5756utyty-1
E bëri shqiponjën para serbëve, UEFA e përjashton gazetarin kosovar
bes
Mes spekulimeve për ndarje, Bes Kallaku bën postimin që emocionoi të gjithë