Gazeta10

Matoshi drejtuar ministrit Peci: A do shkoni si satelit i VV-së?

Kohëve të fundit janë shtuar zërat për shkuarjen e vendit në zgjedhjet të parakohshme. Për këtë temë është diskutuar sonte në emisionin ‘Politiko’ në Kanal10.

Komentatori politik, Halil Matoshi ka pyetur kryetarin e Lista Guxo, Faton Pecin nëse do të hyjnë në garë zgjedhore si të vetëm, raporton gazeta10.

“A do shkoni si satelit i VV-së?”, ka qenë pyetja provokuese që Matoshi i ka bërë Faton Pecit.

Ministri Peci ka thënë se Lista Guxo nuk është satelit i askujt.

“Ne jemi në koalicion me Vetëvendosjen”, ka qenë përgjigja e Faton Pecit. /Gazeta10/

NË FOKUS

valonn
Ky është i dyshuari për vrasjen e gruas në Ferizaj
gruaja
Vrasja e gruas në Pejë nga burri i saj, detajet e fundit nga rasti tragjik
vrasja-576x360-1
Vrasja në Pejë, reagojnë nga komuna: Gjyljeta punonte qe 20 vjet si asistente e stomatologut
1-55-600x360-1
Një grua sulmon dhe rrah keq një grua tjetër në Prishtinë, arrestohet brenda pak minutave
akil
“Akil Gjakova është në arrati”, avokatja e gruas së tij jep detaje për divorcin e dhunshëm
850x600_ilustrim-shiriti-i-ndalimit-policia-e-kosoves-foto-Ridvan-Slivova-3-780x439-11619711563
Zbulohet identiteti i gruas që dyshohet se u vra nga bashkëshorti në Ferizaj
IMG_5024
Aksidenti tragjik në Leposaviq, këta janë personat që mbetën të vdekur
436305588_836502955177305_7501723294438286291_n
"Pse ta mori jeten Edi qe aq shume e mbrojte dhe e dashte"-Vrasja e gruas në Pejë, reagon njëri nga familjarët