Gazeta10

Matoshi i ashpër me veprimet e Kurtit: Ka kriju kriza në raportet ndërshtetrore

Komentatori politik Halil Matoshi në emisionin “Politiko” ka komentuar veprimet e kryeministrit Kurti.

Sipas tij në kohën e kryeministrit Kurti ka shumë kriza ndërshtetërore, raporton Gazeta10.

“Marrëdhëniet me Shqipërinë janë në shkallën më të ultë të të gjitha kohërave, nuk e di a janë këmby fjalë më të rënda që nga koha e Enver Hoxhës se sa marrëdhëniet e Edi Ramës dhe Albin Kurtit, ndërsa në raportet shtetërore nuk ka pas kriza më herët por vetëm fjalë se sa në kohën tani të kryeministrit Kurti”, tha ai në Kanal10.

Matoshi ju drejtohet analistëve përkrahës të Vetëvendosjes që duhet të i’u vie marre se cka janë duke mbrojtë./Gazeta10/

NË FOKUS

pamjee
Pamje të rënda: Momenti kur të riun që u rrëmbye në Prishtinë, e hedhin nga vetura para Policisë
aks
Policia shpall në kërkim personat në foto, kjo është arsyeja
Vershime
Kjo zonë në Kosovë parashikohet të ketë stuhi të fuqishme dhe përmbytje pasditen e së martës
yllka
Ditë zie në familjen e Yllka Kuqit
poli
Pamje shqetësuese: Momenti kur i dyshuari plagosi me armë zjarri tre personat në Pejë
policii
Policja i dha fund jetës me armën e shërbimit – Arrestohet i dashuri, del mesazhi i fundit që i dërgoi 21-vjeçarja
ARTA-NITAJ
Arta Nitaj shtatzënë në pritje të fëmijës së parë
Lopa-1
Pamje kur ariu sulmon bagëtinë në një fermë të Vitisë