Gazeta10

Matoshi: Koalicioni proamerikan është Osmani-Edi Rama

Me ftesë të Sekretarit amerikan të shtetit, Antony Blinken, në Amerikë po qëndron e presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani.

Atje e para e vendit është takuar me zyrtarë të lartë amerikan.

Për vizitën e saj në Amerikë dhe ftohen e raporteve SHBA-Kurti, sonte është debatuar në emisionin ‘Politiko’ në Kanal10.

Komentatori politik, Halil Matoshi ka thënë se kryeministri i Kosovës, Albin Kurti është izoluar nga ndërkombëtarët.

Sipas tij, Kurtit i ka mbetur që të bëj ndonjë vizitë në Izmir apo që të bëjë fushatë me ‘korrje-shirjet’, raporton gazeta.

Në emisionin ‘Politiko’ në Kanal10, Matoshi ka thënë se amerikanët e llogarisin Vjosa Osmani si pragun e fundit të rezistencës proamerikane.

“Fotografia ku shihet Rama dhe Osmani është mesazh që kanë dashur me dhënë amerikanët për Ballkanin Perëndimor”, ka thënë Matoshi duke shtuar se kjo dyshe është proamerikane. /Gazeta10/

NË FOKUS

askk
Ky është numri i banorëve për secilën komunë të Kosovës
riu
Në lulen e rinisë/ I riu 24 vjeç u vra pas debatit për muzikën e lartë
vdess
Vdes aktori i njohur në moshën 46 vjeçare, dyshohet se shkaktar ishte nxehtësia
drita
Vdes aktorja e humorit Drita Duraku
faton
“Më është bërë zullum”- Faton Hajrizi shfaqet me një video, tregon arsyen e arratisjes nga burgu i Smrekonicës
faton
Faton Hajrizi lajmërohet sërish nga arratia, Sveçlës ia shan mbiemrin dhe i vë bast: Kurrë nuk mundesh me më kapë
ylli
Zbulohet vajza misterioze në krah të Ylli Limanit
vd
Vdes e reja nga Prishtina, vuante nga një sëmundje e rëndë