Gazeta10

Matoshi thumbon VV-në për Asociacionin: Ju ndryshoi pushteti

Halil Matoshi ka kritikuar partinë në pushtet, Vetëvendosje për Asociacionin e Komunave me Shumicë Serbe, shkruan Gazeta10.

Komentatori politik ka vlerësuar se pavarësisht kundërshtimeve nga Kosova, Asociacioni do të jetë pjesë përfshirëse edhe në marrëveshjen finale Kosovë-Serbi.

“Vetëvendosje e ka hequr nga fjalori fjalën Zajednicë prej kur ka ardhur në pushtet. Është e dëshirueshme nëse Bashkësia e Komunave me Shumicë Serbe hynë në tryezën e marrëveshjes përfundimtare. Për 15 minuta shpallet statusi i komunave të serbeve. Ata do ta zbatojnë atë të drejtë që është e fitume. Na mund ta kundërshtojmë sa të doni kur të miraton Kuvendi, ai bëhet pjesë e sistemit”, ka shtuar Matoshi. /Gazeta10

NË FOKUS

1200x-1
Kina akuzon Avdullah Hotin dhe disa deputetë se “ia shkelën sovranitetin territorial”
Sadiku
Sadiku LIVE nga Ohri: Janë shtensionuar tonet një ditë para takimit Kurti -Vuçiq
VV
Pas Haki Abazit, nga nesër një tjetër deputet largohet nga Vetëvendosje
337522536_775644390325669_3041257559273154626_n
Agim Ademit i përkeqësohet gjendja pas ndalimit policor (Video)
FB_IMG_1679334303304-780x439
U bë virale në rrjetet sociale, flet zëdhënësja e “KRU Prishtina”, e cila me laps e letër ftoi konsumatorët ta shkarkojnë aplikacionin
auto_termet1575464846
Turqia goditet sërish nga tërmeti
334008920_531380679046034_8825385847378123831_n1679149566
Sërish pauzë në bisedimet Kurti – Vuçiq 
ssssss
Çerkini: 67 herë kam shku në Merdare me kqyrë a është djali jem, a çika jem - Kurrë hallall mos ju qoftë