Gazeta10

Mblidhet pasdite Këshilli Drejtues i PDK-së, diskuton për vetëm një temë

Këshilli drejtues i Partisë Demokratike të Kosovës do të mblidhet sot pasdite në Prishtinë.

Siç mëson Gazeta10 nga burimet e saj, temë kryesore e Këshillit Drejtues të partisë opozitare pritet të jetë qëndrimi i PDK-së ndaj Propozimit evropian për normalizimin e marrëdhënieve mes dy vendeve, Kosovë – Serbi.

Së fundi, kryetari i PDK-së, Memli Krasniqi kishte dalur kundër marrëveshjes, veçmas nenit 7, që sipas tij, është neni problematik.

Nga ana tjetër, disa figura partiake dhe deputet ishin shprehur pro kësaj marrëveshje./Gazeta10

NË FOKUS

Sadiku
Sadiku LIVE nga Ohri: Janë shtensionuar tonet një ditë para takimit Kurti -Vuçiq
Shala- Kerstiqi
Përplasen Kërstiqi dhe Shala- “Kurrë mos e harro që jam serb e që e pranoj realitetin e Kosovës”
336524107_3440503419558543_7262121772771312521_n
Reagon Halil Kastrati: Djali im është mirë e shëndoshë
334008920_531380679046034_8825385847378123831_n1679149566
Sërish pauzë në bisedimet Kurti – Vuçiq 
ssssss
Çerkini: 67 herë kam shku në Merdare me kqyrë a është djali jem, a çika jem - Kurrë hallall mos ju qoftë
FB_IMG_1679334303304-780x439
U bë virale në rrjetet sociale, flet zëdhënësja e “KRU Prishtina”, e cila me laps e letër ftoi konsumatorët ta shkarkojnë aplikacionin
335745736_770412834416604_1430752914861605177_n
Dialogu apo Big Brother, qytetarët befasojnë në sondazhin e Emisionit të Mëngjesit (VIDEO)
336267086_595735819249913_2802709335561007739_n
Emocionuese, shqiptari nga Kosova - pilot i Forcave Ajrore Amerikane (Video)