Gazeta10

Mbyllet pjesa e parë, Ekuadori shkon në pushim me dy gola epërsi ndaj Katarit

Mbyllet pjesa e parë, Ekuadori shkon në pushim me dy gola epërsi ndaj Katarit

Ka përfunduar me dy gola të shënuar pjesa e parë e ndeshjes së parë të Kampionatit Botëroir ndërmjet Katarit dhe Ekuadorit.

Është Ekuadori që ka shkuar në pushim me dy gola avantazh për ta pritur kështu me komoditet edhe pjesën e dytë të ndeshjes.

Enner Valencia ishte realizues i të dy golave. Të parin e shënoi në minutën e 16 nga penalltia, kurse goli i dytë erdhi në minutën e 33’ të cilin e realizoi mjaftë bukur me kokë.

Po i njëjti lojtar shënoi edhe një gol në minutën e tretë, por i cili u anulua për shkak të pozitës jashtë loje pas kontrollimit me VAR.

NË FOKUS

polici serb
Bashkëshortja e policit të plagosur në Lloznicë, zbulon detaje të reja
plaku-600x360
“Mu afrua dhe më pyeti”, mediat serbe thonë se ky është personi i fundit që kontaktoi me Faton Hajrizin
riu
Në lulen e rinisë/ I riu 24 vjeç u vra pas debatit për muzikën e lartë
IMG_3764
“Në kamerën e dyqanit të tij…” – zbulohen detaje të tjera se si pretendohet se u kap Faton Hajrizi
lloznice
Dëshmitarët okular tregojnë se çfarë ka ndodhur mbrëmë në Lloznicë
pamjee
Publikohet fotografia e Faton Hajrizit të vrarë
faton-600x360
“Me kaq e përfundoj…” – A ishte një sinjal ‘zhdukja’ e Faton Hajrizit nga TikTok-u?
fatonn
Orët e fundit të Faton Hajrizit – sa kilometra i bëri nga vendi ku dyshohet se e vrau policin deri te fabrika ku u strehua