Gazeta10

Media zvicerane për vrasjen në Klinë: Viktima dhe i dyshuari kishin lidhje familjare

Një vrasje ka ndodhur gjatë ditës së djeshme në Klinës.

Raportohet se i dyshuari Tush Frroku, e vrau mikun e tij Anton Prelën (vëllain e gruas).

Frroku, është në arrati dhe është shpallur në kërkim nga ana e policisë.

Lidhur me rastin ka raportuar edhe gazeta e njohur zvicerane Blick.ch.

Në artikull, shkruan se tashmë i ndjeri jetonte në Zvicër dhe kishte në pronësi të tij një garazhë të veturave.

Viktima kishte ardhur për pushime në Kosovë, derisa nuk bëhet e ditur shkaku i kësaj ngjarje të rëndë.

Blick thekson se i dyshuari, hyn në lokalin Coyote Lounge Bar, të hënën rreth orës 16:40 duke pasur vetëm një synim, vrasjen e 47-vjeçarit, i cili është edhe biznesmen në Zvicër.

Në shkrim, përmendet se dorasi e qëlloi shtatë herë viktimën, dhe më pas gjakftohtë e me armë në dorë, u largua nga lokali.

Klientët dhe stafi i lokalit, tmerrohen nga ngjarja.

Gjatë ikjes, Tush Frroku, e ndalon një veturë duke e kërcënuar shoferin.

Ai arrjnë t’ia merr veturën dhe ik nga vendi i ngjarjes.

NË FOKUS

polici serb
Bashkëshortja e policit të plagosur në Lloznicë, zbulon detaje të reja
plaku-600x360
“Mu afrua dhe më pyeti”, mediat serbe thonë se ky është personi i fundit që kontaktoi me Faton Hajrizin
IMG_3764
“Në kamerën e dyqanit të tij…” – zbulohen detaje të tjera se si pretendohet se u kap Faton Hajrizi
Faton12
A e dini që e dashura e Faton Hajrizit, është vajza e komandantit të njohur të UÇK-së?
fatonn
Orët e fundit të Faton Hajrizit – sa kilometra i bëri nga vendi ku dyshohet se e vrau policin deri te fabrika ku u strehua
pamjee
Publikohet fotografia e Faton Hajrizit të vrarë
lloznice
Dëshmitarët okular tregojnë se çfarë ka ndodhur mbrëmë në Lloznicë
Hh
Flet e dashura e Faton Hajrizit: Pa e pa trupin e tij nuk besoj që ka vdekur