Gazeta10

Mediumi zviceran: Shaqiri rikthehet në Evropë, gjiganti grek shpreh interesim

Xherdan Shaqiri do të largohet nga Chicago pas dy vitesh e gjysmë. Ai ka paralajmëruar kthimin e shpejtë në Evropë. Dhe tashmë ka nisur interesimi i klubeve nga vende të ndryshme evropiane.

Blick ka shkruar të hënën se njëri prej klubeve të interesuara për yllin shqiptar është Panathinaikosi. Bëhet fjalë për njërin prej klubeve më të mëdha në Greqi.

Më së largu në fund të vitit, Shaqiri pritet të largohet nga Chicago Fire dhe të kthehet në futbollin evropian.

Klubi nga Athina e ka bërë Shaqirin objektivin e tij kryesor.

Xherdan Shaqiri nuk pati minutazhë të mjaftueshme në Euro 2024, megjithatë arriti të shënonte një gol ndaj Skocisë, goditi shtyllën dhe shënoi penalltinë ndaj Anglisë në ato pak minuta sa luajti.

NË FOKUS

askk
Ky është numri i banorëve për secilën komunë të Kosovës
riu
Në lulen e rinisë/ I riu 24 vjeç u vra pas debatit për muzikën e lartë
vdess
Vdes aktori i njohur në moshën 46 vjeçare, dyshohet se shkaktar ishte nxehtësia
drita
Vdes aktorja e humorit Drita Duraku
faton
“Më është bërë zullum”- Faton Hajrizi shfaqet me një video, tregon arsyen e arratisjes nga burgu i Smrekonicës
faton
Faton Hajrizi lajmërohet sërish nga arratia, Sveçlës ia shan mbiemrin dhe i vë bast: Kurrë nuk mundesh me më kapë
ylli
Zbulohet vajza misterioze në krah të Ylli Limanit
vd
Vdes e reja nga Prishtina, vuante nga një sëmundje e rëndë