Gazeta10

Mërgim Berisha ftohet nga Gjermania

Mërgim Berisha do të luajë për Gjermaninë në ndeshjet e marsit.

Befasia më e madhe është ftesa për kosovarin pasi formës së lartë që po kalon tek Augsburg.

Selektori i kombëtares gjermane ka vendosur të freskojë listën, duke ftuar emra të rinj dhe Mërgim Berisha është njëri ndër ta.

Lajmi sapo është dhënë nga mediat gjermane, ndërsa lista e plotë pritet të publikohet pas pak.

Berisha këtë sezon me Augsburgun ka 18 paraqitje, në të cilat ka shënuar 8 gola e ka dhuruar 4 asiste.

24-vjeçari ishte në bisedime edhe me kombëtaren e Kosovës, mirëpo kjo ‘ëndërr’ përfundon me kaq, pas ftesës së “Pancerëve” për sulmuesin.

NË FOKUS

1200x-1
Kina akuzon Avdullah Hotin dhe disa deputetë se “ia shkelën sovranitetin territorial”
Sadiku
Sadiku LIVE nga Ohri: Janë shtensionuar tonet një ditë para takimit Kurti -Vuçiq
VV
Pas Haki Abazit, nga nesër një tjetër deputet largohet nga Vetëvendosje
337522536_775644390325669_3041257559273154626_n
Agim Ademit i përkeqësohet gjendja pas ndalimit policor (Video)
FB_IMG_1679334303304-780x439
U bë virale në rrjetet sociale, flet zëdhënësja e “KRU Prishtina”, e cila me laps e letër ftoi konsumatorët ta shkarkojnë aplikacionin
auto_termet1575464846
Turqia goditet sërish nga tërmeti
334008920_531380679046034_8825385847378123831_n1679149566
Sërish pauzë në bisedimet Kurti – Vuçiq 
ssssss
Çerkini: 67 herë kam shku në Merdare me kqyrë a është djali jem, a çika jem - Kurrë hallall mos ju qoftë