Gazeta10

Mesazhi “Kosova është Shqipëri” në ndeshjen Europa League

Sonte në ndeshjen e Europa Leagues ndërmjet AEK-ut të Athinës dhe Ajaxit të Amsterdamit, ndeshje që u zhvillua në kryeqytetin grek, u shfaq mesazhi “Kosova is Albania”.

Ky është mesazhi i parë i tillë që e shfaq që një grup joshqiptar.

Mesazhi vjen pas një fushate agresive të mesazhit “Kosovo je Serbija” në stadiumet serbe, rumune, ruse, etj.

Tifozët e AEK-ut njihen si grup antifashist.

Ndeshja AEK-Ajax përfundoi me rezultatin 1:1.

NË FOKUS

IMG_9162
Ky është 61-vjeçari që u gjet i vdekur në një motel në Ferizaj (Foto)
policia-naten-1-600x347-1
Rast tragjik në autostradën ‘Arbën Xhaferi’: Kjo është e reja që u gjet pa shenja jete
ermal
“Po lajmëroj largimin tim…”, Ermal Fejzullahu habit me postimn e fundit
IMG_9159
Gjendet në Hamburg nga policia gjermane vajza e mërgimtarit kosovar
ajazi
Dy muaj pasi humbi fëmijën, ndërron jetë drejtoresha e Dhomës Ekonomike të gruas
Screenshot 2024-02-15 231958
Të shtënat tek ‘Bregu i Diellit’- Zbulohen se kush janë dy personat që u plagosën dhe të dyshuarit e arrestuar për këtë plagosje
reagimi-Behluli
Burri i Shkurte Fejzës i reagon ashpër Shefqet Krasniqit, e quan atë psikopat
visarii
I dyshuar për vrasjen qe tronditi Norvegjinë - Kush është Visar Avdyli qe u arrestua nga policia e Kosovës?