Gazeta10

Milan shton interesimin për Abdou Diallo

Milani ka kohë që i kushton vëmendje Abdou Diallo dhe tani thuhet se po përgatitet të hapë një raund të ri bisedimesh me Paris Saint-Germain në një përpjekje për të rënë dakord për një marrëveshje.

Kuqezinjtë janë ende në kërkim të shtimit të një mbrojtësi të ri në skuadrën e Stefano Piolit përpara fundit të afatit kalimtar të këtij muaji dhe qendërmbrojtësi 26-vjeçar senegalez duket se është në krye të listës së tyre.

Milani ishte i interesuar për Japhet Tanganga të Tottenhamit, por pavarësisht raundeve të shumta të negociatave, ata nuk mund të bien dakord për një marrëveshje.

Siç raportohet nga La Gazzetta dello Sport, Milani do të bëjë një tjetër qasje te PSG së shpejti në një përpjekje për të gjetur një marrëveshje për Diallon.

Shpresa e kuqezinjve është të sigurojnë lojtarin në një marrëveshje huazimi me një opsion blerjeje të bashkangjitur.

Gjigantët e Ligue 1 e kanë vënë 26-vjeçarin në listën e largimeve dhe janë të gatshëm të heqin dorë nëse arrin një marrëveshje e mirë.

NË FOKUS

1200x-1
Kina akuzon Avdullah Hotin dhe disa deputetë se “ia shkelën sovranitetin territorial”
Sadiku
Sadiku LIVE nga Ohri: Janë shtensionuar tonet një ditë para takimit Kurti -Vuçiq
VV
Pas Haki Abazit, nga nesër një tjetër deputet largohet nga Vetëvendosje
337522536_775644390325669_3041257559273154626_n
Agim Ademit i përkeqësohet gjendja pas ndalimit policor (Video)
FB_IMG_1679334303304-780x439
U bë virale në rrjetet sociale, flet zëdhënësja e “KRU Prishtina”, e cila me laps e letër ftoi konsumatorët ta shkarkojnë aplikacionin
auto_termet1575464846
Turqia goditet sërish nga tërmeti
334008920_531380679046034_8825385847378123831_n1679149566
Sërish pauzë në bisedimet Kurti – Vuçiq 
ssssss
Çerkini: 67 herë kam shku në Merdare me kqyrë a është djali jem, a çika jem - Kurrë hallall mos ju qoftë